ŚDM 2016 jak wielka promocja Polski

- Obchody Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie, to dobra okazja do promowania Polski - uważa wiceminister skarbu państwa Rafał Baniak. W czwartek w siedzibie MSP nad ich organizacją debatowała specjalna grupa robocza.

Jak podało Ministerstwo Skarbu Państwa w czwartkowym komunikacie, spotkanie grupy roboczej ds. obsługi medialnej, promocji oraz ułatwień wizowych na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) Kraków 2016, odbyło się w czwartek w MŚP.

"Zrealizowane dotychczas zadania, to zwolnienie zarejestrowanych uczestników tego wydarzenia z opłat wizowych, zidentyfikowanie potrzeb kadrowych i proceduralnych w polskich placówkach dyplomatycznych w związku z wydarzeniem, określenie sposobów i dróg promowania polskiej żywności oraz określenie dróg promocji samego wydarzenia w kraju i na świecie" - czytamy w komunikacie. Dodano też, że kolejne spotkanie zespołu odbędzie się w czerwcu.

"Światowe Dni Młodzieży i wizyta papieża Franciszka w Polsce są bardzo dobrą okazją dla promowania Polski na świecie" - uważa wiceminister skarbu państwa i przewodniczący grupy roboczej, Rafał Baniak. Dodał, że o randze wydarzenia świadczy zaangażowanie w to przedsięwzięcie kancelarii premiera, ministerstw skarbu państwa, spraw zagranicznych, kultury oraz partnerów takich jak: Konferencja Episkopatu Polski, Archidiecezja Krakowska, Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Z kolei biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej odpowiedzialny za przygotowanie ŚDM Kraków 2016, Damian Muskus, zwrócił uwagę na wielkość wydarzenia, które powoduje wyzwania logistyczne: "Spodziewamy się, że na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przybędzie około 2,5 mln pielgrzymów, w tym kilkaset tysięcy obcokrajowców. Przy organizacji tak istotnego wydarzenia kluczowa jest dobra współpraca wszystkich zaangażowanych i wsparcie rządu".

Bp Muskus dodał również, że "(...) stronę kościelną cieszy fakt, że przy jednym stole udało się zgromadzić przedstawicieli najważniejszych dla sprawy instytucji publicznych".

Główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbędą się pod koniec lipca w Krakowie i Wieliczce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9