Apel do Ojców Synodalnych

Podpisz prośbę o potwierdzenie pewnej i niezmiennej doktryny o nierozerwalności małżeństwa chrześcijańskiego.

Ubiegłoroczny Nadzwyczajny Synod o rodzinie i poprzedzająca go dyskusja zostały w powszechnym odczuciu zdominowane przez kwestie nieprawidłowości, które dotykają małżeństwa, a w konsekwencji także rodziny. Szczególnie głośne były postulaty dopuszczenia do Komunii osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

„Pozostawiono mało miejsca dla nas świeckich, złączonych sakramentem małżeństwa i przeżywających wiarę i miłość w małżeństwie jako realizację powołania do świętości” – zauważają świeccy autorzy apelu do Ojców Synodalnych. Apel wzywa adresatów, aby „swoimi postanowieniami potwierdzili pewną i niezmienną doktrynę o nierozerwalności małżeństwa chrześcijańskiego, głosząc jego wielkie Piękno, a w koniecznym poszukiwaniu nowych form duszpasterstwa odpowiadających wymogom naszych czasów – ze szczególną troską o rodziny zranione i rozbite – nie zatracili integralności doktryny, gwarantującej zachowanie wielkiego dobra, jakim jest nierozerwalność Małżeństwa, w takim znaczeniu jakie nadaje mu depozyt wiary”.

Do podpisania apelu wezwani są wierni różnych stanów, a przede wszystkim małżonkowie i wszyscy ci, „którzy cenią i wierzą w Piękno Małżeństwa zawartego przed Bogiem”.

Apel, przygotowany w 10 językach, można podpisywać na stronie http://synodappeal.org/pl/.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • oi
  09.04.2015 00:23
  reklamowana strona ma dopiero zacząć działać. Czyli falstart. Ale działa strona http://www.ratujmyrodzine.pl/ z analogicznym apelem do Ojca świętego.
 • Aśka
  09.04.2015 09:29
  Czy to nie jest żałosne, żeby wierni prosili duchownych o przestrzeganie tego, na czego straży mają obowiązek stać DUCHOWNI i czego mają uczyć wiernych??? To ja mam pisać do nich petycję, żeby oni łaskawie zechcieli przestrzegać Dekalogu???

  Nie widzicie tu totalnej paranoi???

  Koniec świata już blisko.
 • Mol
  09.04.2015 09:41
  Mol
  Ale dlaczego kobieta na zdjęciu ma na dłoni dwie obrączki, jedną na palcu serdecznym, a drugą na kciuku? Trochę to dziwaczne.
 • czytelnik_wierny
  12.04.2015 16:21
  Zaapelujmy do ojców synodalny o zaprzestania uporczywego marginalizowania osób homoseksualnych. Niech się przyjrzą realizacji zapewnień: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi”, ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” (http://episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/4514.1,Swiadkowie_Ewangelii_Zycia.html" i promocji „ochrony intymności” przez „pełnomocnictwo, współwłasność, umowę spółki, […] itp.” zamiast kochającej rodziny (zob. http://gosc.pl/doc/2346923.Biskupi-przeciw-destrukcji-idealu-malzenstwa). Wierni małżonkowie i rodzice powinni wesprzeć prawidłową integrację osób homoseksualnych do wspólnot rodzinnych, zawodowych i wyznaniowych. Tylko to zdoła uchronić ich i ich dzieci przed zgorszeniem wykluczenia i desperackimi reakcjami wykluczonych. Nie ujmie to niczego wzorowym małżonkom. Należy się im najwyższe uznanie, wdzięczność i zachęta do wytrwania. Nic im też nie ujmuje Chrystus, gdy wzywa: „nie potrzebują lekarza zdrowi, ale źle się mający”.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11