Papieska solidarność z uchodźcami w Iraku

W Iraku przebywa z wizytą solidarności kard. Fernando Filoni. Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów spędzi z tamtejszymi chrześcijanami Wielki Tydzień, niosąc im w imieniu Ojca Świętego wyrazy duchowej bliskości.

Dodajmy, że papieska solidarność z prześladowanymi wyznawcami Chrystusa ma również charakter konkretny. Z Bagdadu wróciła bowiem watykańska delegacja, na czele której stał podsekretarz Papieskiej Rady „Cor Unum” ks. Segundo Tejado Muñoz. Odwiedziła ona obozy dla uchodźców w północnym Iraku i spotkała się z przedstawicielami katolickich organizacji humanitarnych działających na miejscu. W wypowiedzi dla Radia Watykańskiego ks. Tejado Muñoz zaznacza, że choć obecnie zagrożenie ze strony islamistów nieco się zmniejszyło, to iraccy uchodźcy wojenni stają przed nowymi problemami:

„Mieliśmy także bardzo ciekawe spotkanie z przedstawicielem Narodów Zjednoczonych, który opisał nam całą sytuację. ONZ bardzo się niepokoi, ponieważ napływa coraz mniej funduszy pomocowych, co grozi cięciami niektórych projektów. Korzystam więc z okazji, by zaapelować o solidarność do katolików, byśmy nie musieli zamykać żadnego z projektów przez brak pieniędzy. Uważam, że panująca tam sytuacja jest mocno skomplikowana, a z humanitarnego punktu widzenia bardzo, bardzo ciężka” – powiedział podsekretarz Papieskiej Rady „Cor Unum”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9