Białoruś: modlitwa w intencji zagrożonego życia

Szczególna modlitwa za zagrożone życie płynie w tym tygodniu na Białorusi.

Towarzyszy jej apel episkopatu o włączenie się w duchową adopcję dziecka poczętego i o objęcie modlitewną pamięcią rodzin przeżywających trudności.

V Niedziela Wielkiego Postu, poprzedzającą uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona była w Kościele na Białorusi jako dzień modlitw w intencji dzieci, których życie jest zagrożone, oraz ich rodziców. Episkopat Białorusi w specjalnym liście pasterskim zachęcił wiernych i ludzi dobrej woli do modlitwy za wszystkie rodziny, szczególnie zagrożone i potrzebujące wsparcia. Biskupi przypomnieli, że wszyscy są zobowiązani do wiarygodnego życia Ewangelią w kręgach rodzinnych i do przyjęcia nowego życia, które jest darem samego Boga.

Kościół katolicki na Białorusi obecnie przeżywa „Rok nawrócenia”, któremu patronuje Maryja ucieczka grzeszników. Biskupi w liście zaznaczyli, że tegoroczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego staje się jeszcze bardziej szczególna, ponieważ przypada w czasie Wielkiego Postu, który prowadzi człowieka do przemiany i nawrócenia. „Nawrócenia potrzebuje dziś cała rodzina i wszyscy, którzy ją tworzą” – piszą biskupi.

„Szczególnie nawrócenia potrzebują ci rodzice, którzy decydują się na grzech aborcji. Zarówno ojciec, jak i matka potrzebują szczególnej naszej modlitwy, by przemienić swoje życie, zmienić sposób myślenia i swoje podejście do życia” – zaznaczają biskupi Białorusi. – Niejednokrotnie rzeczywistość społeczno-gospodarcza nie zachęca rodziców do otwarcia na nowe życie. Wręcz odwrotnie, często prowadzi do zmiażdżenia rodzin” – dodają.

Nawiązując do Dnia Świętości Życia, który obchodzony jest co roku w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, biskupi przypominają wiernym, że powołaniem Kościoła jest „ukazać wszystkim na nowo, z coraz większym przekonaniem, wolę rozwijania wszelkimi środkami życia ludzkiego i bronienia go przeciw jakimkolwiek zasadzkom, niezależnie od stanu i stadium rozwoju, w którym się ono znajduje”.

Episkopat Białorusi zachęcił wszystkich wiernych do włączenia się w duchową adopcję w intencji ocalenia zagrożonego życia dziecka w łonie matki oraz sprawiedliwego i prawego życia po urodzeniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8