Przestępcom powtarzam: nawróćcie się

Nadszedł czas wyzwolenia Neapolu - mówił papież Franciszek podczas Mszy św. sprawowanej w ty mieście w ramach wizyty duszpasterskiej.

W wygłoszonej homilii ojciec święty powiedział, że przybył do Neapolu, aby wraz z jego mieszkańcami głosić, że Jezus jest Panem. Nikt nie mówi tak jak On i tylko On ma słowa miłosierdzia, które mogą uleczyć rany naszego serca.

TŁUMACZENIE:
„Słowo Chrystusa chce dotrzeć do wszystkich, zwłaszcza tych, którzy żyją na peryferiach egzystencji, aby w Nim znaleźli centrum swego życia i źródło nadziei. A my, którzy mieliśmy łaskę otrzymania tego Słowa Życia, jesteśmy wezwani, by pójść, wyjść poza nasze ogrodzenia i z zapałem serca nieść wszystkim miłosierdzie, czułość, Bożą przyjaźń.”

Papież wezwał mieszkańców Neapolu, by nie dali sobie ukraść nadziei, nie poddawali się pokusie łatwych pieniędzy lub nieuczciwych zysków.

TŁUMACZENIE:
„Niech korupcja i przestępczość nie oszpecają oblicza tego pięknego miasta! Przestępcom i wszystkim ich wspólnikom, z pokorą jak brat, powtarzam dziś: nawróćcie się na miłość i sprawiedliwość!”

Ojciec Święty dodał, że przyszłość Neapolu to nie zamknięcie się w sobie w rezygnacji, ale ufne otwarcie się na świat. To miasto może w miłosierdziu Chrystusa, który wszystko czyni nowe, znaleźć siłę, by iść naprzód z nadzieją, a nadzieja jest już przeciwstawieniem się złu.

Przestępcom powtarzam: nawróćcie się   ALESSANDRO DI MEO /PAP/EPA Papieska Msza św. w Neapolu

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9