Wigilia w Betlejem

Wigilię Bożego Narodzenia w szczególny sposób obchodzi się w Betlejem. Udekorowane miasto oczekuje licznych pielgrzymów przybywających na tegoroczne święta.

Liturgię pierwszych nieszporów uroczystości Narodzenia Pańskiego poprzedził bożonarodzeniowy ingres łacińskiego patriarchy Jerozolimy do betlejemskiej bazyliki.

Dziś we wczesnych godzinach popołudniowych franciszkanie, stróże Miejsc Świętych, wprowadzili łacińskiego patriarchę Jerozolimy Fouada Twala do bazyliki Narodzenia Pańskiego, a następnie do przyległego do niej franciszkańskiego kościoła św. Katarzyny. Patriarcha przewodniczył nieszporom i procesji do miejsca narodzenia Jezusa.

Abp Twal przybył do Betlejem razem z przedstawicielami chrześcijańskiej wspólnoty z Jerozolimy. Po przekroczeniu granicy między Izraelem a Autonomią Palestyńską dostojnego gościa przywitała burmistrz miasta Betlejem Vera Babun, jak również przedstawiciele parafii w Betlejem, Beit Sahour i Bet Jala. Uroczysty przejazd przez Betlejem został uświetniony radosną muzyką skautów. Prowadzili oni abp. Twala aż do placu Żłóbka przed bazyliką Narodzenia, gdzie zebrali się liczni wierni i pielgrzymi. Przed wejściem do bizantyjskiej bazyliki patriarchę powitał o. Ricardo Bustos, gwardian franciszkańskiej wspólnoty w Betlejem.

Około godziny 23:00 rozpocznie się liturgia godziny czytań, a następnie o północy uroczysta pasterka, która będzie transmitowana przez telewizję. W uroczystościach w Betlejem uczestniczy prezydent Autonomii Palestyńskiej, jak również liczni przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Obecni są między innymi konsulowie generalni Włoch, Hiszpanii, Francji i Belgii.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11