Co mówi Duch Święty do Kościoła?

Ralph Martin - pionier Odnowy Charyzmatycznej - na Konferencji Wiary. Już 22 listopada!

O tym, co Duch Święty mówi do Kościoła i o tym, jak może działać w życiu chrześcijanina opowie znany ewangelizator Ralph Martin podczas Konferencji Wiary w Warszawie. Już 22 listopada (tj. sobota) w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie wielkie wydarzenie wiary!

Ralph  Martin –  teolog i lider Odnowy w Kościele Katolickim, przylatuje z USA, aby wziąć udział w kolejnej Konferencji Wiary organizowanej przez Zgromadzenie Zakonne Księży Orionistów, Wspólnotę Chefsiba i Apostolski Ruch Wiary.

- Spotkanie z Ralphem Martinem, konsultorem Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, będzie nie tylko konferencją, ale świadectwem doświadczenia mocy Ducha Świętego w życiu Kościoła - ks. Roman Trzciński, duszpasterz Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej Woda Życia, Partnera Konferencji Wiary.

- Podczas 3 sesji wykładowych nasz Gość podzieli się swoim doświadczeniem działania Ducha Świętego oraz powołaniem każdego z nas do świętości – wszystko w Duchu Nowej Ewangelizacji! Przewidujemy, że ponad 350 osób będzie mogło skorzystać z wiedzy Ralpha Martina. Zapraszamy wszystkich pragnących wzmocnić swoją wiarę, a także duszpasterzy i liderów Wspólnot – ks. Antoni Wita, FDP, Prowincjał Zgromadzenia Zakonnego Orionistów.

Martin jest przewodniczącym Służby Odnowy, katolickiej posługi poświęconej odnowie i ewangelizacji. Na co dzień służy we Wspólnocie Słowo Boże w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem publikacji m.in.: „Głód Boga”, „Powołani do świętości” oraz wielu programów.

Świadectwa wiary znanych osób podczas paneli dyskusyjnych
Podczas całodniowej konferencji odbędą się dwa panele dyskusyjne.

Podczas pierwszego podzielą się postawą życia wartościami na co dzień, w swoich zawodach: Maksymilian Bylicki (były wiceprezes KGHM Polska Miedź, wiceprezes Hilton DoubleTree) i Radosław Pazura (aktor, założyciel Fundacji Kapucyńskiej niosącej pomoc bezdomnym i potrzebującym, honorowy krwiodawca).

O tym, w jaki sposób można docierać do niewierzących z Ewangelią, opowiedzą uczestnicy drugiego panelu: Magdalena Plucner (sekretarz SNE diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, organizator wielu konferencji i rekolekcji  m.in. "Jezus na stadionie" z o. J. Bashobora), Michał Grzanka (lider warszawskiego oddziału En Christo Szkoły Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego), o. Adam Strojny (doktor teologii, Wspólnota Chemin Neuf).

Cykl Konferencje Wiary odbywa się za zgodą ks. kardynała Kazimierza Nycza, ks. kardynała Stanisława Dziwisza oraz bp. Grzegorza Rysia. Patronem jest Zespół ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Warszawskiej.

Partnerami wydarzeń są: EnChristo, Akademicka Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Życia, Fundacja 24/7, Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Patronat medialny objęli: Katolicka Agencja Informacyjna, Gość Niedzielny, Radio Warszawa, Miłujcie Się!, Opoka, deon.pl, wiara.pl.

Udział w Konferencji Wiary jest płatny (35 zł – przelew, 45 zł – w dniu konferencji). Zapisy na: ruchwiary.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7