Nie szukajcie argumentów. Idźcie i głoście!

W koszalińskiej hali Gwardii zakończyło się III Forum Charyzmatyczne.

Zgodnie z hasłem wydarzenia: „Czas najwyższy”, prowadzący starali się pokazać uczestnikom, że nie ma alternatywy dla głoszenia Ewangelii.

- Podczas I Forum mówiliśmy o uwielbieniu Boga, podczas II - że w Bogu dokonamy czynów pełnych mocy. Teraz mamy przekonanie, że to już czas najwyższy, że nie można czekać, trzeba iść głosić Ewangelię braciom - powiedziała Magdalena Plucner, organizatorka forum.

- Ciągle rozważamy jakieś argumenty, a Ewangelia jest jasna: "Idźcie i głoście!". Jeżdżę dużo po parafiach i widzę, że w wielu z nich są grupy gotowe do ruszenia w kierunku ewangelizacji - powiedział ks. Radosław Siwiński, który ostatniego dnia forum głosił konferencję.

Ponieważ nie jest łatwo zrealizować to wezwanie, ks. Radosław starał się zapalić słuchaczy do ewangelizowania. - Świat jest w opłakanym stanie i to nie jest tylko nasza interpretacja, ale statystyki. Miesiąc temu depresja została uznana za drugą chorobę świata pod względem częstotliwości zachorowań. A przecież mamy na to lekarstwo. Jeśli bowiem ludzie są w ciemnościach, możemy przynieść im światło, czyli samego Jezusa – powiedział ks. Siwiński.

Po konferencji uczestnicy zebrali się w grupy i rozmawiali o tym, jak konkretnie mają zamiar ewangelizować po powrocie do swoich domów. - Chciałabym założyć firmę służącą ewangelizacji i jeszcze zrobić coś, żebyśmy w moim rodzinnym Grudziądzu wyszli z Ewangelią na ulicę - powiedziała  Wioleta Wardowska.

Edyta i Zbigniew Jaworscy z Miastka uważają, że ich zadaniem na najbliższy rok jest prowadzenie seminariów Odnowy w Duchu Świętym, zaś Grzegorz Bieniek z Robunia nie ma gotowego pomysłu na ewangelizację. - Na razie nabieram sił duchowych. Myślę, że moim najbliższym zadaniem jest naprawienie mojej relacji z Bogiem. Dotąd to rujnowałem, teraz chciałbym wytrwać w postanowieniu, by więcej się modlić i mówić innym o Bogu. A jak mnie dalej Bóg poprowadzi? Na pewno  pójdę za Jego wskazaniami - powiedział.

Jego krajanka Marianna Caban już od pewnego czasu zauważa, że w ich małej miejscowości zaczyna się tworzyć wspólnota. - Póki co, czekamy na decyzję proboszcza, bo bez jego zgody nie chcemy zaczynać. Ale też chciałabym się jakoś do tego przygotować. Toteż wczoraj podjęłam decyzję, że zapiszę się na kurs liderów.

Janek Szamraj z Bydgoszczy lubi muzykę rap i hip-hop oraz sam ją tworzy. Postanowił wygospodarować więcej czasu na pisanie tekstów o tym, że Jezus żyje, że cuda są możliwe. - Wczoraj poczułem ponaglenie w sercu, by bardziej się zmobilizować w tym kierunku. Chciałbym też wydać płytę i zrobić 2 teledyski, które wrzucę na YouTube. Mam też pomysł na ewangelizację przez FB - tworzyć proste obrazy z cytatami mówiącymi o Bogu.

- Zostałam zaproszona do prowadzenia rekolekcji dla młodzieży bierzmowanej. Chciałabym wspomóc to dzieło od strony animacji muzycznej - powiedziała Monika Radkiewicz z Gdańska.

Ks. Rafał Jarosiewicz, współtwórca Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie, widzi, że 3-letnie doświadczenie prowadzenia forum zaczyna przynosić owoce. - Podczas I Forum nasza ekipa się tworzyła. Można mieć dobry pomysł, ale doświadczenie zawsze zdobywa się z czasem. Bo łatwo po takiej konferencji, jaką powiedział ks. Radek, bić brawo, ale to nie wystarczy. Dlatego teraz umieściliśmy w programie warsztaty, które zaangażują tych kilkuset uczestników. Wyjadą stąd nie tylko z porcją wiedzy o ewangelizacji, ale z gotowym pomysłem, jak przekuć ją na codzienne życie - mówi.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6