Ks. Lemański podjął nowe obowiązki

Ks. Wojciech Lemański podjął w poniedziałek obowiązki kapelana w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu i został przedstawiony personelowi tego ośrodka. Ksiądz powiedział PAP, że będzie się starał pomóc pacjentom, a nie zaszkodzić.

Jak poinformował dziennikarzy prezes centrum Michał Stelmański, duchowny został przedstawiony personelowi szpitala podczas odprawy w Józefowie, gdzie mieści się jeden z oddziałów ośrodka. Została też podpisana z nim umowa o wolontariacie, która jest wymagana, by ksiądz mógł przebywać na terenie ośrodka. Warunkiem jej podpisania jest chęć zapoznania się przez księdza ze szpitalem, poznania pacjentów i placówek ośrodka. Centrum mieści się w pięciu placówkach, gdzie prowadzi się różnorodny sposób leczenia - powiedział PAP Stelmański.

Według niego decyzja o mianowaniu ks. Lemańskiego została bardzo dobrze przyjęta przez personel szpitala i przez dzieci, które serdecznie go witały. "Nasze dzieci lubią osoby o wysokiej charyzmie i sztywnym kręgosłupie moralnym" - podkreślił prezes Stelmański.

Dodał, że ksiądz Lemański "bardzo poważnie podchodzi do swych obowiązków". "Nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś tak poważnie podchodził przed podjęciem pracy do swoich zadań" - podkreślił.

Umowa o pracę zostanie podpisana z początkiem grudnia, po odbyciu przez ks. Lemańskiego wymaganych szkoleń.

Ona sam powiedział PAP, że podczas spotkania z personelem chciał się zapoznać z tym, jakie przypadki wymagają szczególnego podejścia do pacjentów. Dodał, że "będzie się starał im pomóc, a nie zaszkodzić".

Obecnie kapłan przez mniej więcej dwa tygodnie będzie odbywał szkolenia w 15 oddziałach szpitala pod opieką ich kierowników. Weźmie też udział w dwóch konferencjach naukowych nt. zagadnień neuropsychiatrii, by zdobyć odpowiednią wiedzę, niezbędną w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii to największy szpital psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w Polsce. Dziennie udzielana jest tu pomoc 300 pacjentom.

O tym, że ks. Lemański będzie kapelanem w Zagórzu, zdecydował pod koniec czerwca biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser. Ks. Lemański początkowo prosił o udzielenie mu urlopu zdrowotnego, jednak ostatecznie zgodził się na podjęcie posługi duszpasterskiej w tym ośrodku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6