Znamy dobrze to powiedzenie: „święta, święta i po świętach”. Radosne chwile odpoczynku spędzone z bliskimi przeminą szybko. Co zatem zrobić,aby z Wielkanocy zostało w nas coś więcej niż tylko kolejne centymetry tu i ówdzie, odnalezione w klimacie powrotu do tzw. szarej rzeczywistości?
Razem
Jedną z ciekawszych propozycji będą nabożeństwa organizowane przez grupę młodych osób działających pod hasłem „Razem w Drodze”. – Chcieliśmy znaleźć sposób, aby połączyć nasze zamiłowania: do Drogi Krzyżowej oraz poezji i muzyki z jakimś rodzajem jałmużny. W związku z tym opublikowaliśmy napisane wierszem rozważania pasyjne. Z kolei w hospicjum dla dzieci przy ul. Bujwida we Wrocławiu spotkaliśmy Szymona Uznańskiego, walczącego z chorobą nowotworową. Podczas nabożeństw w parafiach, które zgodziły się nas przyjąć, kwestujemy na rzecz Szymka – wyjaśnia Wojciech Podgórny, pomysłodawca przedsięwzięcia.
U głównego bohatera akcji rok temu lekarze zdiagnozowali nowotwór. Według prognoz medycznych chłopcu miało pozostać niespełna 3 miesiące życia. Dzięki Bogu dziecko żyje i dzielnie walczy z chorobą. Niestety, jak to bywa w takich przypadkach, batalia o jego zdrowie uzależniona jest od pieniędzy, których brakuje. – Przy okazji organizowanych przez nas nabożeństw, którym zapewniamy kompleksową oprawę muzyczną, za dobrowolną ofiarą rozprowadzamy wśród uczestników wydane przez nas rozważania, gromadząc w ten sposób fundusze na leczenie Szymka – wyjaśnia W. Podgórny.
„Gość Wrocławski” jest patronem medialnym przedsięwzięcia, a o szczegółach projektu, w tym terminach i miejscach nabożeństw organizowanych przez grupę „Razem w Drodze”, będziemy informować na naszej stronie internetowej: wroclaw.gosc.pl.
Tradycyjnie
Drogi Krzyżowe jak co roku przejdą ulicami naszych miejscowości. We Wrocławiu 11 kwietnia, w piątek przed Niedzielą Palmową, tradycyjnie już odbędzie się nabożeństwo przygotowane przez duszpasterstwa akademickie. – Zachęceni przez papieża Franciszka w tym roku pójdziemy „Drogą Błogosławieństw”. Konkretną inspiracją dla nas będzie pierwsze z nich: „Błogosławieni ubodzy w duchu”. Rozważania przygotują studenci z poszczególnych duszpasterstw akademickich. Naszym głównym celem nie jest demonstracja wiary, ale przede wszystkim pokorna modlitwa – zapowiada ks. Mirosław Maliński z CODA „Maciejówka”. Okazją do posłuchania tradycyjnych wielkopostnych utworów będzie organizowany już po raz trzeci Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Skarbimierzu.
5 kwietnia w miejscowym gimnazjum pojawią się wykonawcy, którzy zgłosili się do udziału w konkursie. – Zeszłoroczna edycja imprezy zgromadziła ok. 100 uczestników: zespołów, chórów, scholi i solistów. Tym razem przygotowujemy się do przyjęcia jeszcze większej liczby gości.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.