Arcybiskup oczyszczony z podejrzeń o zły dotyk

Arcybiskup Saint Paul i Minneapolis, John Nienstedt został oczyszczony z jakichkolwiek zarzutów w związku ze zdarzeniem sprzed prawie 5 lat, kiedy, jak twierdzi rodzina, która zgłosiła sprawę na policję, duchowny niewłaściwie miał dotknąć jednego z bierzmowanych chłopców.

Na czas śledztwa arcybiskup nie pełnił publicznych obowiązków duszpasterskich, teraz będzie mógł je ponownie podjąć.

Dokładna analiza zdjęć oraz przesłuchania wszystkich świadków ceremonii bierzmowania w maju 2009 roku, gdy miało rzekomo dojść do nieobyczajnego dotknięcia, nie znalazły potwierdzenia dla relacji chłopca. Według słów nastolatka, hierarcha miał dotknąć jego pośladków podczas pozowania do pamiątkowego zdjęcia z uroczystości. Prokuratura zrezygnowała z postawienia jakichkolwiek zarzutów duchownemu, uznawszy, że nie ma wystarczających dowodów, by dopuścił się przestępstwa.

Od początku abp Nienstedt zaprzeczał całkowicie stawianym oskarżeniom. Eksperci na podstawie analizy zdjęcia z uroczystości doszli także do wniosku, że z powodu sposobu, w jaki ustawione są na nim osoby, wszelka próba dotknięcia chłopca przez arcybiskupa byłaby zauważona przez innych. Niektórzy uważają, że ktoś z kolegów mógł dotknąć chłopca dla żartu.

Abp Nienstedt w wydanym oświadczeniu podziękował policji i prokuraturze za pracę i wyraził radość, że może wrócić do swych obowiązków. Zapewnił także, że archidiecezja dalej będzie bronić dzieci przed ewentualnym molestowaniem ze strony księży. Ofiarom takich przestępstw gotowy jest pomagać powołany na specjalne stanowisko w kurii prawnik.

Nieoficjalnie mówi się, że cała sprawa miała być zemstą na arcybiskupie za jego nieprzejednaną postawę w sprawach obrony rodziny i małżeństwa. W 2010 roku odmówił udzielenia Komunii św. osobom popierającym publiczne zachowania homoseksualne i legalizację związków osób tej samej płci. Hierarcha wielokrotnie także przypomniał, że związki pomiędzy osobami jednej płci są jednym z czterech współczesnych zagrożeń wobec znaczenia i celu małżeństwa. Wśród pozostałych wyzwań duchowny wymieniał rozwód, antykoncepcję oraz konkubinat.

Oto film, w którym arcybiskup mówi, że to szatan stoi m.in. za aborcją i tzw. "małżeństwami gejowskimi":

) TopTrendingNews Minnesota Archbishop John Nienstedt Claims Satan Behind Gay Marriage

Przeczytaj także: Powrót fałszywie oskarżonego księdza

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9