Adoptuj polityka i biskupa!

Akcję adopcji duchowej polityka oraz biskupa zainicjowali przedstawiciele Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem” z Cieszyna.

Ta katolicka wspólnota gromadzącą chrześcijan różnych wyznań w grudniu ubiegłego roku zorganizowała w przygranicznym mieście I Chrześcijański Marsz w Obronie Życia i Rodziny.

Jak podkreśla jeden z inicjatorów wspólnoty, mieszkający od kilku lat w Cieszynie francuski działacz pro-life Bertrand Bisch, od początku istnienia „Nikodema” głównym celem była modlitwa mężczyzn za żony i dzieci. Wyjaśnia, że kolejną inicjatywą, po marszu dla życia i rodziny, błogosławieństwie rodzin, ewangelizacji ulicznej i pielgrzymce pieszej z Cieszyna do Szczyrku jest akcja adopcji duchowej polityka i biskupa. „Wierzymy, że dzięki wytrwałej i ufnej modlitwie odmieni się oblicze tego świata - daru Boga dla nas” – zaznacza i dodaje, że ma to być uczynek miłosierdzia dla Polski i rodziny.

„Chcemy modlić się i pościć, prosząc o światło Ducha Świętego dla wszystkich osób rządzących w naszym kraju. Chcemy wspierać modlitwą nasz Episkopat w walce o ochronę życia i rodziny. Wierzymy w to, że każdy konkretny polityk oraz każdy konkretny biskup, który zostanie nam losowo wybrany do duchowej adopcji, potrzebuje naszej modlitwy” – napisali inicjatorzy akcji, która potrwa do końca 2014 roku. Można się do niej włączyć, odwiedzając stronę www.razemwmodlitwie.pl . Po zalogowaniu uczestnik otrzymuje wiadomość emailową z nazwiskami biskupa i polityka, za których będzie się modlił do końca roku.

W ramach adopcji duchowej zalecane jest m.in. praktykowanie postu oraz odmawianie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu czy ofiarowanie Eucharystii w intencji zaadoptowanych.

Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”, która powstała jesienią 2012 roku, zaprasza także na comiesięczne spotykania w cieszyńskim klasztorze franciszkanów w trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.30. W trakcie spotkań grupa modli się przed Najświętszym Sakramentem, zawierzając Bogu wszystko to, co jest aktualnie dla jej członków ważne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11