Chcą wkręcić papieża

Papież Franciszek nie oglądał i nie będzie oglądał mianowanego do Oskara filmu "Tajemnica Filomeny" - stwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi.

Zdementował on doniesienia producentów, jakoby obraz ten miał zostać pokazany papieżowi Franciszkowi na specjalnym zamkniętym pokazie w Watykanie. Jednocześnie zdecydowanie skrytykował próby wciągania osoby Ojca Świętego do strategii rynkowych promujących film.

Opowiada on o kobiecie, która urodziła nieślubne dziecko w opactwie Rosecrea w Irlandii, gdzie została odesłana przez swoją rodzinę. Syn Anthony został wbrew jej woli oddany do adopcji w Ameryce. Pomimo wieloletnich poszukiwań, Anthony i Filomena nigdy się nie odnaleźli. Tematyka filmu dotknęła wielu katolików na świecie, którzy oskarżyli twórców filmu o pokazanie w negatywnym świetle irlandzkich zakonnic. "New York Post" określił ten film jako pełen nienawiści atak na katolicyzm.

«« | « | 1 | » | »»
 • Marzenna
  04.02.2014 23:01
  Przepraszam, ale jako katoliczka nigdy nie będę się utożsamiała z zakonnicami z Irlandi. To nie jest mój katolicyzm, więc nie muszę się bać nagonki.
 • nizki
  05.02.2014 19:14
  Zastanawiam się, dlaczego świeckie media (prasa, tv, internet, film) tak chętnie zajmują się przypadkami pedofilii czy przemocy wobec dzieci w Kościele Katolickim, a przemilczają znacznie częstsze i bardziej drastyczne akty pedofilii osób spoza Kościoła. Jeśli spojrzymy na strony Newsweeka (polskiego i amerykańskiego), to ok. 90% artykułów na temat pedofilii dotyczy księży i zakonników) a zupełnie przemilczano głośne afery dotyczące np.
  geja-pedofila pracującego w holenderskim żłobku, gdzie gwałcił dwuletnie dzieciaczki,
  gejowskiego "małżeństwa" z USA, które adoptowało 9 dzieci by je potem molestować i gwałcić,
  licznych przypadków pedofilii wśród: nauczycieli, trenerów sportowych, policjantów, instruktorów scoutingu/harcerstwa, czy innych "zwykłych ludzi" - wszak wszystkie statystyki wskazują, że 80% przypadków molestowania nieletnich dotyczy ich najbliższych (ojców, wujków, sąsiadów...).
  Takiego rabanu wkoło pedofilii i przemocy w Kościele nie można więc odbierać inaczej, jak celowych działań mających na celu dyskredytację religii chrześcijańskiej, a zwłaszcza katolickiej.
 • MichałObrębski
  06.02.2014 15:06

  Do Adamp 314

  Dziękuję za odpowiedź.

  "Daily Mail" to tabloid, co zesztą widać. A Hiszpania słynie z niechci do Kościoła i ciągot lewicowych.

  Dlatego byłbym ostrożny z wyrokami. Nie mówię, że sprawa jest wyssana z palca, choć i to jest możliwe. Myślę jednak, i mam taką nadzieję, że jest przesadzona.

  O sprawie nie słyszałem. Poczekajmy, co z niej wyniknie. Jeżeli nie podchwycą jej, palikoty, feministki, "Gazeta Wyborcza" czy inne nieprzychylne Kościołowi kręgi, znaczy że nie ma się czym zajmować.

  Pozdrawiam.

  Michał Obrębski

 • MichałObrębski
  06.02.2014 15:11

  Do: Myślący

  Dziękuję za odpowiedź. Sprawa Irlandii jest znana i, faktycznie, przerażająca.

  Wypowiadał się o niej nawet Benedykt XVI. O ile wiem, był to na szczęście odosobniony przypadek, choć przyznaję, że jeżeli nawet jedyny, to o jeden za dużo.

  Pozdrawiam.

  Michał Obrębski

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8