Radość Ewangelii w życiu konsekrowanym

„Radość Ewangelii w życiu konsekrowanym” - pod tym hasłem Kościół w Hiszpanii obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego.

Mimo spadku liczby powołań w kraju tym istnieje ponad 400 męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych, a ponad 14 tys. hiszpańskich zakonników pracuje na całym świecie na misjach. 

„Radość członków życia zakonnego rodzi się z Boga, który jest źródłem prawdziwej radości” - czytamy w okolicznościowym liście hiszpańskiego episkopatu na episkopatu Dzień Życia Konsekrowanego. „Dzisiejszy dzień ma na celu: uwielbienie i podziękowanie Bogu za dar życia konsekrowanego dla Kościoła i ludzkości; promowanie poznania i szacunku dla niego wśród całego Ludu Bożego; zaproszenie wszystkich, którzy poświęcili się całkowicie sprawie ewangelii, aby świętowali wielkie dzieła, jakich Pan dokonuje w ich życiu” - czytamy w liście.

W Hiszpanii w 300 zgromadzeniach żeńskich i 107 męskich żyje i pracuje ponad 35 tys. sióstr zakonnych i blisko 11 tys. zakonników. Na misjach zagranicznych przebywa ok. 14 tys. osób zakonnych. 

„Praca ewangelizacyjna życia konsekrowanego w Hiszpanii to edukacja, szpitale, szeroka działalność społeczna, duszpasterska i charytatywna, dialog wiara-kultura, teologia, studia uniwersyteckie” - mówi o. Luis Ángel de las Heras, przewodniczący Hiszpańskiej Konferencji Zakonników i Zakonnic CONFER. Wśród aktualnych wyzwań wymienia brak powołań, restrukturyzację zgromadzeń, większą współpracę międzyzakonną i z biskupami, szczególnie w kontekście dokumentu Episkopatu „Kościół partykularny a życie zakonne”. „Mamy nadzieję, że będzie się szukało wzajemnego zrozumienia, spotkania i braterskiego dialogu, zgodnie z zachętą Papieża Franciszka – zakonnika i biskupa” - podkreśla Luis Ángel de las Heras.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8