Francja: młodzi katolicy piszą do papieża

Ponad 105 tys. francuskich katolików podpisało list, w którym proszą ojca świętego, by w czasie rozmowy z prezydentem podczas jego wizyty w Watykanie dał wyraz zaniepokojeniu i niezadowoleniu francuskich katolików.

Przyczyn ku temu jest wiele. W pierwszym rzędzie przypominają o ustanowieniu tak zwanych małżeństw homoseksualnych, poprzez które z premedytacją pozbawiono dzieci podstawowego prawa do ojca i matki i otwarto drogę do handlu ludzkim ciałem. Głos katolików w tej sprawie został zignorowany i zdławiony w sposób tak niegodny, że spotkało się to z potępieniem ze strony Rady Europy.

Sygnatariusze petycji przypominają, że katolicy we Francji są przedmiotem brutalnej kampanii medialnej. Bezkarnie można z nich szydzić. Mnożą się akty wandalizmu i profanacji, które rzadko znajdują swój finał w sądzie. Nie interesują się nimi media ani przedstawiciele aktualnej władzy. Katolicy natomiast muszą się liczyć z coraz bardziej ograniczoną wolnością słowa. Ostatnio na przykład przestępstwo utrudniania aborcji rozciągnięto również na samą krytykę przerywania ciąży.

Francuscy katolicy przypominają też o prezydenckich planach odnośnie eutanazji oraz o zmianie całości składu Narodowego Komitetu Etycznego po tym, jak wydał on negatywną opinię o legalizacji eutanazji. W nowym składzie komitetu nie znalazł się żaden przedstawiciel wspólnot religijnych.

Petycja informuje też Papieża o indoktrynacji inspirowanej ideologią gender we francuskich szkołach. Cytują w tym kontekście plany ministra oświaty, który chce wyzwalać dzieci ze wszelkich determinizmów, w tym rodzinnego.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu o spotkaniu z prezydentem Hollandem Papież rozmawiał też z prezydium francuskiego episkopatu. Biskupi zapewnili, że Franciszek jest wyjątkowo dobrze zorientowany we francuskiej sytuacji i, co było dla nich zaskoczeniem, rozumiał ich bez tłumacza.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6