Międzynarodowa nowenna w intencji życia

Polskie sanktuaria włączyły się w modlitewną nowennę w obronie życia. Z inicjatywą wyszli amerykańscy biskupi, którzy proszą o wsparcie i solidarność w modlitwie, w związku z rocznicą legalizacji aborcji w tym kraju.

Przez 9 dni w częstochowskim Sanktuarium odprawiana będzie Msza św. o uszanowanie na całym świecie przykazania Bożego „nie zabijaj”.

Pod hasłem: „Dziewięć dni dla życia” Jasna Góra modlitewnie wspiera obrońców życia w Stanach Zjednoczonych i w każdym zakątku globu. Przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski zaapelował, by „wszyscy bez wyjątku stanęli murem za życiem”.

- Na Jasnej Górze w Duchowej Stolicy narodu, a zarazem w centrum krzewienia duchowej adopcji dziecka poczętego, stańmy wszyscy solidarnie murem za życiem, kto tylko może – podkreślił o. Majewski.

Każdego dnia nowenny, w centrum będzie Msza św. w intencji życia. – Po Mszy św. będziemy informować wiernych o duchowej adopcji, o tym jakże ważnym dziele, otaczającym modlitwą poczęte dzieci. Zapraszamy także na koronkę do Bożego Miłosierdzia i na różaniec. Te modlitwy będziemy zanosić w obronie życia – powiedział przeor Jasnej Góry.

Modlitewna nowenna rozpocznie się dzisiaj (18 stycznia) i potrwa 9 dni do niedzieli (26 stycznia). Codziennie odprawiony będzie także specjalny Apel Jasnogórski w duchowej łączności z Kościołem amerykańskim.

Przeor przypomniał, że w Stanach Zjednoczonych jest „cząstka” Jasnej Góry. Po diecezjach peregrynuje kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej, która będzie uczestniczyć w największym na świecie Marszu dla Życia. Przejdzie on ulicami Waszyngtonu w najbliższą środę, w 41 rocznicę legalizacji aborcji w USA.

„Od tej tragicznej decyzji, zginęło ponad 55 milionów dziecięcych istnień w wyniku aborcji, a zdruzgotano życie milionów ich rodziców” – stwierdzają amerykańscy biskupi w wystosowanym komunikacie.

Do modlitewnej nowenny w Polsce włączyły się jeszcze m.in. Sanktuaria: Bożego Miłosierdzia w Krakowie i bł. ks. Jerzego na warszawskim Żoliborzu.

Na apel Episkopatu Stanów Zjednoczonych odpowiedzieli także polscy obrońcy życia. Uruchomiona została specjalna strona internetowa, gdzie każdy może zgłaszać swój udział w modlitwie. – Zapewniamy, że listę osób, które podjęły modlitwę i zgłosiły się do nas, przekażemy po jej zakończeniu zarówno Ojcu Świętemu Franciszkowi, jak i Episkopatowi USA – mówią polscy obrońcy życia i dodają „Niech Polska, Ojczyzna Jana Pawła II, pokaże, że potrafi modlić się, jednocześnie wspierając amerykańskich obrońców życia.”

Każdy, może włączyć się w modlitwę wypełniając odpowiedni formularz, który znajduje się na stronie internetowej: www.krucjata.org

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11