Abp Mokrzycki: Módlcie się za Ukrainę

Ogarniamy naszych wiernych, obywateli Ukrainy modlitwą oraz pomocą i życzliwością - zapewnia abp lwowski Mieczysław Mokrzycki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy obrządku łacińskiego.

W Kijowie otworzyliśmy nasze kościoły, placówki charytatywne dla manifestantów. Trzecia niedziela Adwentu jest niedzielą radości i jest też niedzielą modlitw, aby wydarzenia na Ukrainie przebiegły w pokoju. Także z pożytkiem dla dobra naszego społeczeństwa. Natomiast poniedziałek ogłosiliśmy dniem pokuty, postu i modlitwy w intencji Ukrainy - mówi abp Mokrzycki.

Biskupi łacińscy podali tekst Modlitwy Wiernych na niedzielną Mszę, m.in. „za ludzi walczących w imieniu nas wszystkich o prawdę, dobro i sprawiedliwość, aby wsparci naszą modlitwą, wytrwali w dobrym dziele”, a także „za ludzi młodych, którzy chcąc dobra napotkali na swojej drodze postawę nienawiści wyrażoną w zadaniu im cierpienia fizycznego, aby wracając do zdrowia i wolnego życia, wybaczyli wszystkim, którzy zadali im cierpienie” oraz „za wyrządzających krzywdę, aby zrozumieli, że podnieśli rękę na swoich rodaków i podjęli drogę pokuty wiodącą do wołania o przebaczenie im ich przewinień”.

Abp Mokrzycki: Módlcie się za Ukrainę   Roman Koszowski /GN Abp Mieczysław Mokrzycki w październiku 2008 r. został ordynariuszem archidiecezji lwowskiej. Jest też przewodniczącym Konferencji Episkopatu Ukrainy obrządku łacińskiego. Przywołali też słowa bł. Jana Pawła II: „Módlmy się, aby przeciwnicy podali sobie ręce”. „Niech w tym dobrym dziele wspiera nas i chroni Patron Ukrainy św. Michał Archanioł, któremu polecamy naszą wspólną teraźniejszość i przyszłość” – wezwali biskupi Kościoła łacińskiego na Ukrainie.

Na kijowskim Placu Niepodległości, nazywanym teraz "Euromajdanem" już 25 dzień trwa wielotysięczna manifestacja pokojowa mieszkańców Kijowa i przybyłych z innych miast Ukrainy na rzecz integracji kraju z Unią Europejską. Odbywają się również wiece poparcia dla Wiktora Janukowycza, prezydenta Ukrainy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5