Godson: "Polska Razem" ma program dla rodzin

Wprowadzenie zakazu odbierania dzieci ich rodzicom z powodu biedy, większe ulgi dla rodzin, powszechny urlop macierzyński dla wszystkich matek oraz bon wychowawczy - to m.in. propozycje prorodzinne nowej partii Jarosława Gowina "Polska Razem", której powstanie ogłoszono w sobotę.

B. poseł PO John Godson w wystąpieniu podczas konwencji w Warszawie podkreślił, że rodzina jest największą wartością i szczęściem, a dzieci to sama radość.

"Rodzina to też ogromna odpowiedzialność i wiele trzeba zrobić, żeby nie czuła się w naszym kraju zaniedbana. Chcemy, aby w Polsce instytucje państwowe wspierały rodziny i rodzicielstwo, aby szczęśliwe rodziny dawały szczęśliwe dzieci, naszych przyszłych spełnionych życiowo obywateli, a niestety często jest inaczej" - powiedział Godson.

Jak mówił, rząd PO-PSL, który ogłosił rok 2013 rokiem rodziny, jako pierwszą propozycję w tej kwestii zgłosił projekt ustawy o związkach partnerskich.

Godson podkreślił, że "Polska Razem" będzie chciała wprowadzenia powszechnego urlopu macierzyńskiego, obejmującego również kobiety pracujące na umowach cywilno-prawnych, studentki i bezrobotne.

Inny pomysłem nowego ugrupowanie jest wprowadzenie bonu wychowawczego w wysokości 550 zł miesięcznie. "Rodzice przy pomocy tego bonu będą mogli opłacić opiekę w żłobku, przedszkolu, czy opiekę nad dzieckiem w domu" - zaznaczył Godson.

Kolejną propozycją są większe ulgi podatkowe na dzieci, które w największym stopniu premiowałyby duże rodziny.

"Proponujemy także zakaz odbierania dzieci z powodu biedy. Państwo coraz głębiej ingeruje w nasze życie, a w ostatnich latach coraz częściej wkracza w obszar, który od wieku był bastionem życia człowieka, jaki jest życie rodzinne. (...) Odbieranie dzieci to za każdym razem olbrzymia tragedia i dla dzieci i dla rodziców. Rozdzielenie dziecka i rodziców powinno być zawsze ostatecznością, ale nigdy jego powodem nie może być sytuacja materialna rodziców" - podkreślił Godson.

Na koniec wystąpienia Godson wraz z córkami Sharon i Deborą oraz z Gowinem odśpiewali przy owacji całej sali piosenkę "Hallelujah", dedykując ją wszystkim rodzinom w Polsce.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GOWIN, PARTIE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5