Białoruś: Ksiądz wyjdzie z aresztu

Katolicki ksiądz białoruski Uładzisłau Łazar, który był oskarżony z artykułu o zdradzie państwa, wyjdzie z aresztu KGB. Nuncjaturę apostolską na Białorusi poinformowano, że nie ma podstaw, by nadal tam się znajdował - podał we wtorek portal catholic.by.

"Nuncjatura apostolska w Republice Białoruś została poinformowana przez kompetentne organy kraju, że nie ma już podstaw do dalszego przetrzymywania księdza Uładzisłaua Łazara w areszcie KGB" - napisano na portalu.

Jednocześnie nuncjaturę powiadomiono, że podczas śledztwa, które nadal trwa, ksiądz powinien znajdować się w stałym miejscu, "mając swobodę przemieszczania się i działania według ustalonych norm". Będzie też miał obowiązek codziennego meldowania się na milicji.

"Nuncjaturę apostolską poproszono o zabranie księdza Łazara z aresztu KGB" - pisze catholic.by.

Ksiądz Łazar jest proboszczem parafii w Borysowie, w obwodzie mińskim. Według niezależnych mediów został zatrzymany 31 maja. 12 września catholic.by poinformował, że duchowny usłyszał zarzut przekazania pieniędzy oraz dóbr materialnych człowiekowi, który jest oskarżony o szpiegostwo na rzecz innego państwa.

Ks. Łazar jest obywatelem Białorusi. Studiował w seminarium w Grodnie, a następnie w Polsce.

Pod koniec października księdza odwiedził w areszcie nuncjusz apostolski na Białorusi abp Claudio Gugerotti. Spotkanie trwało około godziny. Abp Gugerotti zapewnił ks. Łazara o osobistej bliskości papieża Franciszka oraz całego Kościoła katolickiego na Białorusi, który łączy się z księdzem w nieustannej modlitwie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8