Autobus z pomocą dla bezdomnych

Na ulice Łodzi rusza w niedzielę w nocy specjalny autobus z pomocą dla bezdomnych i potrzebujących. Mogą oni się w nim ogrzać, zjeść ciepły posiłek, napić gorącej herbaty oraz otrzymać podstawowe leki i odzież. Autobus będzie jeździł do połowy marca 2014 r.

Akcja startuje na początku grudnia od wielu lat w ramach programu osłonowego realizowanego wspólnie z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta w Łodzi. Pojazd pojawiać się będzie w nocy w miejscach, w których zwyczajowo gromadzą się osoby bezdomne.

Jak zapewnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, autobus wyposażony jest w termosy z zupą i herbatą, środki opatrunkowe, koce, odzież i leki (witamina C, środki przeciwbólowe, leki antygrypowe).

Autobus tradycyjnie rozpoczyna i kończy trasę przed schroniskiem dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Szczytowej i pojawiać się będzie m.in. w okolicach łódzkich dworców PKP. Na życzenie osób potrzebujących dowozić je będzie do schronisk.

W Łodzi funkcjonują dwa schroniska i noclegownia dla bezdomnych mężczyzn, dwa schroniska i noclegowania dla bezdomnych kobiet oraz rozpoczynająca w niedzielę działalność świetlica dla osób bezdomnych.

Ze spisu osób bezdomnych przeprowadzonego ostatniej zimy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wynika, że w Łodzi jest ich ok. 1200. Większość z nich przebywała w schroniskach, ale co czwarta osoba poza tymi placówkami; prawie 320 osób spędziło ostatnią zimę w pustostanach, na klatkach schodowych i strychach.

Spis wykazał, że 70 proc. osób bezdomnych to mężczyźni. Najwięcej bezdomnych jest w wieku od 41 do 60 lat (33 proc. ankietowanych). Prawie jedna trzecia jest bezdomna od roku do pięciu lat, a co 10 badany jest bezdomny ponad 10 lat.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8