Papież: Pozwólmy płakać naszemu sercu

Papież Franciszek modlił się w niedzielę z dziesiątkami tysięcy wiernych za ofiary czwartkowej katastrofy statku z uchodźcami przy brzegach wyspy Lampedusa, gdzie zginęło być może nawet 300 osób.

Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek powiedział wiernym : "Chciałbym wspomnieć razem z wami osoby, które straciły życie na Lampedusie w czwartek".

"Módlmy się wszyscy w ciszy za tych naszych braci i siostry; za kobiety, mężczyzn i dzieci. Pozwólmy płakać naszemu sercu"- zaapelował papież.

Po tych słowach na placu św. Piotra zapanowała długa cisza.

Dotychczas z morza wydobyto ponad 120 ciał ofiar. Dziesiątki ciał leżą we wraku zatopionego statku, na którym wybuchł pożar, gdy był blisko brzegu Lampedusy.

W swych rozważaniach Franciszek podziękował za serdeczne przyjęcie w Asyżu, który odwiedził w piątek. Następnie dodał: "Pomyślcie, że po raz pierwszy tam byłem".

Papież mówił również o sobotniej beatyfikacji w Modenie 14-letniego męczennika, seminarzysty Rolando Riviego, zamordowanego w kwietniu 1945 roku przez komunistyczną partyzantkę na północy Włoch.

Gdy po wstąpieniu do niższego seminarium Rivi odwiedził rodzinną miejscowość, partyzanci porwali go i trzy dni torturowali, a następnie zamordowali. Mówiąc o nowym włoskim męczenniku i nazywając go "heroicznym świadkiem Ewangelii" papież podkreślił: "był winny tylko tego, że nosił sutannę w tym okresie szalejącej nienawiści do duchowieństwa, które podnosiło głos, by potępić w imię Boga masakry okresu powojennego".

"Ilu dzisiejszych 14-latków ma obecnie przed oczami ten przykład; to odważny młody człowiek, który wiedział dokąd iść, znał miłość Jezusa w swoim sercu i oddał życie dla Niego. To piękny wzór dla młodych"- dodał Franciszek.

***

Treść dzisiejszego, papieskiego rozważania, znajduje się na następnej stronie:

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10