Franciszek: Święty Kościół nie odrzuca grzeszników

O świętości Kościoła mówił dziś papież Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Jego katechezy na placu św. Piotra wysłuchało - według danych Prefektury Domu Papieskiego - około 45 tys. wiernych.

Ojciec Święty przypomniał, że w naszym wyznaniu wiary stwierdzamy, iż Kościół jest święty. Choć składa się on z grzesznych ludzi, to nie jest on święty ze względu na nasze zasługi, ale dlatego, że Bóg czyni go świętym.

TŁUMACZENIE:

„Kościół, który jest święty, nie odrzuca grzeszników, nie odrzuca wszystkich nas, nie odrzuca ponieważ kocha wszystkich, wręcz przeciwnie przyjmuje grzeszników, jest otwarty również na najbardziej oddalonych, wzywa wszystkich, by dali się otoczyć miłosierdziem, czułością i przebaczeniem Ojca, który daje każdemu możliwość spotkania z Nim, podążania do świętości.”

Papież Franciszek dodał, że Kościół ma być domem dla wszystkich, gdzie wszyscy mogą być odnowieni, przekształceni, uświęceni Jego miłością, najsilniejsi i najsłabsi, grzesznicy i obojętni, zniechęceni i zagubieni.

TŁUMACZENIE:

„Kościół daje wszystkim możliwość kroczenia drogą świętości, która jest drogą chrześcijanina: pozwala nam spotkać Jezusa Chrystusa w sakramentach, zwłaszcza w spowiedzi i w Eucharystii. Przekazuje nam Słowo Boże, pozwala nam żyć miłosierdziem, w miłości Boga wobec wszystkich.”

Na zakończenie Ojciec Święty zaznaczył, że świętość nie polega na robieniu rzeczy niezwykłych, ale na tym, by pozwolić Bogu działać. Jest ona spotkaniem naszej słabości z mocą Bożej łaski, jest zaufaniem w Jego działanie, pozwalające nam żyć w miłości, czynić wszystko z radością i pokorą, dla chwały Bożej i służąc bliźniemu.

„Nigdy nie traćcie nadziei na świętość i podążajcie wszyscy drogą świętości” - powiedział papież Franciszek pozdrawiając Polaków.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m.in. przedstawiciele Fundacji „ Pro-Prawo do życia”, w tym jej pełnomocniczka Kaja Godek wraz z rodziną oraz kilkoma wolontariuszami Fundacji. Obecny był także zastępca pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, Mariusz Dzierżawski.

  FRUSTACI /PAP/EPA

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8