Skrzatusz rozpalił wiarę młodych

Msza św. koncelebrowana przez trzech biskupów diecezji i ponad 100 kapłanów oraz procesja 6 tys. młodych ludzi zakończyły wielkie Diecezjalne Czuwanie Młodych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W Skrzatuszu młodzież modliła się ze swoimi biskupami i prezbiterami oraz charyzmatycznymi rekolekcjonistami oo. Antonello i Enrique.

Na to największe w diecezji święto wiary młodzi zjeżdżali się już przed południem. Tuż przed godziną 13, gdy miało się rozpocząć tegoroczne diecezjalne Spotkanie Młodych, do wielkiego niebieskiego namiotu, który stanął przy sanktuarium, trudno było wcisnąć choćby szpilkę. Część przyjezdnych rozłożyła swoje karimaty i śpiwory tuż przy wejściu.

Dla wielu z nich jest to kolejna wizyta w Skrzatuszu. Powracają tutaj ściągnięci atmosferą sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, które od lat, w przeddzień diecezjalnego odpustu, gości młodzież. - To wyjątkowe miejsce, w którym czuje się, jak żywy i młody jest Kościół. Tu uczę się, jak być jego częścią, taka jak jestem: z całą moją radością, entuzjazmem - mówi Marta Gładkowska z Koszalina.

Młodzi gromkimi brawami dla Jezusa i Maryi oficjalnie zainaugurowali swoje świętowanie. Entuzjastycznie przywitali się także ze swoim biskupem.

- Ojciec święty powiedział, że świat nie wierzy, iż wy potraficie kochać. To nieprawda! Ja, biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, proszę was dzisiaj w Skrzatuszu: zróbcie rewolucję miłości! - tak przywitał ich bp Edward Dajczak.

- Nie wiem, jak mam Was wszystkich przytulić, ale postaram się to zrobić - zapewniał młodych bp Dajczak tuż przed rozpoczęciem koncertu lubelskiego zespołu „Armia Dzieci”. Muzycy poprowadzili młodzież gorącymi rytmami do radosnego uwielbienia śpiewem i tańcem.

Nie bójcie się poddać działaniu Ducha! - przekonywał młodych o. Antonello   Karolina Pawłowska /GN Nie bójcie się poddać działaniu Ducha! - przekonywał młodych o. Antonello

Młodzież nie szczędziła też dłoni, witając włoskich misjonarzy - ojców Enrique i Antonello, którzy posługują wśród najuboższych w Brazylii.

Katechezy charyzmatycznych rekolekcjonistów porywały młodych nie tylko do kontemplacji, ale również do wspólnej zabawy i śpiewu. Na zakończenie bloku nauk ojcowie zaprosili młodych do zawierzenia życia Maryi.

- Wybieram Ciebie dzisiaj, jako moją Matkę. Chcę Ciebie zabrać do mojego domu. Mówię: „nie” wszelkim propozycjom zła. Całej złości i nienawiści. Mówię: „tak” Twemu zaproszeniu i chcę Cię zabrać wszędzie tam, gdzie pójdę - powtarzały tysiące głosów w namiocie.

Wprowadzeniem do namiotu Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się wieczorna część Spotkania Młodych w Skrzatuszu.

Na kolanach, przy zgaszonych światłach, ponad 7 tys. młodych oczekiwało wejścia pomiędzy nich Pana Jezusa. W modlitwę uwielbienia wprowadziła młodych diecezjalna diakonia muzyczna pod wodzą ks. Arka Oslisloka.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6