Seminaryjne problemy

"Trudne przestrzenie formacji seminaryjnej" będą tematem dorocznego zjazdu rektorów seminariów duchownych. Spotkanie odbędzie się w dniach 2-5 września w Wyższym Seminarium Duchownym oo. franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Początek dziś wieczorem.

W zjeździe weźmie udział niemal stu rektorów seminariów duchownych. "Będą to rektorzy seminariów diecezjalnych i zakonnych oraz seminariów we Lwowie, Grodnie, Pińsku oraz w USA" - powiedział KAI o. Piotr Matuszak OFM Conv, rektor Wyższego Seminarium Duchownego oo. franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach.

Spotkanie rozpocznie się 2 września nieszporami o godz. 17.30. "Chcemy się zająć tematem trudnych przestrzeni formacji seminaryjnej. Prelekcje i panele dyskusyjne odbędą się w poniedziałek wieczorem, wtorek i środę" - mówi o. Matuszak.

Bp Grzegorz Ryś podejmie temat "Pokusa konsumpcjonizmu księdza i kleryka". O. Józef Augustyn SJ wystąpi w panelu "Gotowość do słuchania - czym żyje kleryk w seminarium i co słyszy". Kwestią poszukiwania ciszy w seminarium duchownym zajmą się ks. prof. Andrzej Muszala z Uniwersytetu Jagiellońskiego i o. Marek Szeliga, przeor kamedułów. Rektorzy planują też rozmawiać o problemach psychoseksualnych w seminariach.

Wtorkową poranną Mszę świętą odprawi metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a środową - metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski. W czwartek liturgii przewodniczyć będzie wikariusz prowincji Matki Bożej Niepokalanej oo. franciszkanów, o. Piotr Szczepański.

We wtorek wieczorem dla rektorów zaśpiewa Mały Chór Wielkich Serc prowadzony przez franciszkanina, o. Piotra Kleszcza. W środę po południu przewidziane jest zwiedzanie Łodzi oraz spotkanie z sekretarzem Konferencji Episkopatu Polski bp Wojciechem Polakiem. - Odbędzie się ono w diecezjalny Wyższym Seminarium Duchownym, a będzie poświęcone sprawom bieżącym" - zapowiada o. Matuszak.

W trakcie spotkania ogłoszona zostanie tegoroczna statystyka nt. powołań do seminariów duchownych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11