Chińczycy na rekolekcjach

Jedenastu młodych Chińczyków przebywa na rekolekcjach w Polsce. Ich pobyt sfinansowano dzięki akcji „Dycha dla Chińczyka” zorganizowanej przez Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie.

Grupa Chińczyków, którzy odwiedzili Poznań, przebywa w Polsce od 31 lipca. Jest wśród nich ksiądz oraz postulantka ze Zgromadzenia Ducha Świętego. 

Goście z Azji odwiedzili Stary Rynek i Ostrów Tumski z najstarszą na ziemiach polskich katedrą a także Arcybiskupie Seminarium Duchowne, które wywarło na nich duże wrażenie. Polsko-chińskim porównaniom nie było końca” − mówi KAI Magdalena Roszak z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej. Jak dodaje, w ogromnym państwie chińskim jest zaledwie kilka seminariów usytuowanych w największych miastach. Stąd Chińczyków zaskoczyło to, że w Polsce własne seminarium posiada każda z diecezji, nie licząc seminariów zakonnych.

Czwórka Chińczyków, która odwiedziła Poznań, pierwsze dwa stopnie Oazy przeżyła na terenie Chin. Teraz wezmą oni udział w rekolekcjach oazowych III stopnia przygotowanych przez księży saletynów z Krakowa. Rozpoczynają się one dziś, a potrwają do 19 sierpnia. Z kolei 7-osobowa grupa Chińczyków przybyła do Krościenka nad Dunajcem i rozpoczęła dziś rekolekcje w oazach I oraz II stopnia.

Chińscy katolicy przybyli do Polski na zaproszenie Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Wszyscy oni są bardzo oddani Kościołowi. Nie mieli jednak, także ze względów finansowych, możliwości skorzystania z formacji duchowej prowadzonej w innych krajach. W Chinach jest ona natomiast prawie niemożliwa ze względu na prześladowania, jakie dotykają tam Kościół katolicki.

Ich przyjazd do Polski i pobyt w naszym kraju możliwy był dzięki akcji „Dycha dla Chińczyka”, w którą włączyły się diakonie działające w różnych diecezjach. Każdy, kto czuł potrzebę wsparcia tego wielkiego dzieła ewangelizacji Chin, mógł wpłacić choćby 10 zł na sfinansowanie przyjazdu tamtejszych katolików na rekolekcje organizowane w Polsce.

Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie zaprosiła w tym roku młodych Chińczyków już po raz czwarty. Jak podkreślają jej członkowie, zawsze jest to wspaniały czas spotkań w rodzinach, parafiach, wspólnotach, kiedy doświadczają oni bogactwa, wolności i różnorodności Kościoła. Co najważniejsze, Chińczycy przenoszą także swoje doświadczenia uczestnictwa w rekolekcjach oazowych w Polsce na chiński grunt.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8