Prasa: ŚDM osiągnęły swój cel

Brazylijska młodzież pokazała swoją wiarę, pokazała, że symbol Rio de Janeiro Chrystus Odkupiciel to nie tylko cement, lecz wszyscy Brazylijczycy - napisała jedna z gazet.

„Gratulacje abp Orani. Dziękuję, Papieżu Franciszku. Światowe Dni Młodzieży osiągnęły swój cel” - tymi słowami dziennik „Jornal do Brasil” na pierwszej stronie rozpoczyna swoje sobotnie wydanie relacjonując piąty dzień pobytu papieża Franciszka w Brazylii. Dziennik gratuluje metropolicie Rio de Janeiro abp João Orani Tempeście za przygotowanie Dni Młodzieży, podczas których "brazylijska młodzież pokazała swoją wiarę, umiała z radością i spontanicznością wyjść naprzeciw pielgrzymów, pokazała, że symbol Rio de Janeiro Chrystus Odkupiciel to nie tylko cement, lecz wszyscy Brazylijczycy”.

„O Globo” w tytule sobotniego wydania informuje, że piątego dnia pobytu w Brazylii papież Franciszek modlił się za ofiary styczniowej tragedii w dyskotece Kiss w Santa Maria i spotkał się z młodymi więźniami. Dalej pisze o poświęceniu figury św. Franciszka, celebracji Drogi Krzyżowej, wysłuchaniu spowiedzi i modlitwie Anioł Pański.

„O Globo” zwraca szczególną uwagę, że Ojciec Święty na plaży Copacabana wyszedł z "papamobile", aby poświęcić figurę św. Franciszka. W Drodze Krzyżowej na plaży uczestniczyło około 1,5 mln pielgrzymów. Dziennik przytacza słowa ojca świętego, który na zakończenie mówił o krzyżu, pytając: „Przyszliśmy aby towarzyszyć Jezusowi w Jego drodze miłości i cierpienia?” „Co zostawił Krzyż Jezusa w każdym z was?” Gazeta podkreśla też, że Franciszek wypowiedział się przeciwko nietolerancji religijnej i barku wiary w sferach politycznych. Gazeta przypomina też, że w piątkowe południe Ojciec Święty podczas modlitwy Anioł Pański modlił się za dziadków w dniu ich święta, wzywając, aby szanować osoby starsze i korzystać z ich doświadczenia życiowego.

Dziennik „Folha de São Paulo” wskazuje przede wszystkim na słowa papieża wypowiedziane podczas Drogi Krzyżowej, skierowane do "zimnych i obojętnych" chrześcijan: „Jesteś tym który umywa ręce, uchodzisz za zaangażowanego, ale spoglądasz na bok?”. Papież przypomniał że wiele osób straciło wiarę w instytucje polityczne ze względu na korupcję oraz w Kościół ze względu na brak konsekwentnego wypełniania przez jego sługi słów Ewangelii.

„Jornal do Brasil” opisuje emocje pięciu młodych ludzi, którzy w wyniku losowania zostali wybrani aby móc wyspowiadać się u Papieża. „Jego spojrzenie porusza serce” zapewnia Włoszka, Claudia Gianpetro. Dla Brazylijczyka, Welingtona de Melo najtrudniej było utrzymać tajemnicę, że będzie spowiadał się u Ojca Świętego. O tym, że został wybrany, aby móc się wyspowiadać u papieża, wiedział od trzech miesięcy, ale też był poproszony o zachowanie tego faktu w tajemnicy.

„O Dia” opisuje emocje 9-letniego Nathana de Brito, który został przytulony przez papieża Franciszka podczas przystanku na drodze między Quinta da Boa Vista a pałacem biskupim. „Ojcze Święty, chcę być kapłanem, reprezentować Chrystusa” - mówił Nathan papieżowi i usłyszał odpowiedź: „Będę się modlił za ciebie, ale też proszę, żebyś ty modlił się za mnie. Od dziś twoje powołanie jest potwierdzone”.

„O Dia” zapewnia też, że zaprzestanie opadów deszczu Rio de Janeiro zawdzięcza modlitwie do św. Klary. Na prośbę ojca świętego Franciszka prefekt miasta Eduardo Paes wysłał do klasztoru Matki Bożej Anielskiej w dzielnicy Gavia kosz z 12 jajkami, prosząc o modlitwę w intencji ustania opadów. Matka Maria Pacífica de Jesus potwierdza, że po otrzymaniu ofiary z bilecikiem od prefekta z prośbą o modlitwę, siostry z większym zapałem zanosiły swoje modlitwy przez pośrednictwo świętej Klary.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6