Ekumeniczne troski Franciszka

Praca ekumeniczna Stolicy Apostolskiej i Kościoła katolickiego była głównym tematem spotkania papieża Franciszka z kard. Kurtem Kochem.

Była to pierwsza szczegółowa rozmowa papieża z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan na temat pracy tej dykasterii oraz Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem, której również przewodniczy szwajcarski purpurat.

Zdaniem obserwatorów ekumenizm i kontakty z judaizmem bardzo leżą na sercu papieżowi Franciszkowi. Od początku pontyfikatu przyjmował on kolejno szefów urzędów watykańskich, by zapoznać się z ich działalnością i omówić plany na przyszłość. Ten cykl rozmów trwa.

Informując o wczorajszej audiencji niemiecka agencja katolicka KNA przypomniała, że kard. Koch spotkał się już kilkakrotnie z papieżem Franciszkiem, głównie towarzysząc gościom ekumenicznym.

Na początku kwietnia br. towarzyszył przewodniczącemu Rady Kościołów Ewangelickich Niemiec, pastorowi Nikolasowi Schneiderowi, kilka tygodni później – patriarsze koptyjskiemu Teodorowi II, a następnie anglikańskiemu prymasowi Justinowi Welby. W tych dniach przybył do papieża wraz z delegacją Patriarchatu Konstantynopola, a wcześniej był na specjalnej audiencji z pierwszą oficjalną delegacją żydowską z Międzynarodowego Żydowskiego Komitetu Konsultacji Międzyreligijnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10