Pieniądze ważniejsze od ludzi

W porannej Mszy w Domu św. Marty wzięła w niej udział grupa weteranów rannych w ciągu ostatnich kilku lat, a także rodziny poległych w trakcie misji pokojowych.

Podczas misji w Iraku i Afganistanie zginęło 24 włoskich żołnierzy. Tragedię wojny przypomniał Ojciec Święty w czasie improwizowanej homilii. Stwierdził, że jest to szaleństwo stanowiące dla ludzkości samobójstwo, które wynika z nienawiści, zawiści oraz niezaspokojonego pożądania władzy i bogactw. Skąd zatem skłonność u możnych tego świata, by różnego rodzaju konflikty rozwiązywać przy pomocy wojen?

„Dlaczego? Ponieważ ważniejsze dla nich są pieniądze niż ludzie! – mówił Papież. – A wojna jest właśnie aktem wiary w pieniądze, w bożki nienawiści, w tego bożka, który prowadzi do zabijania brata, do zabijania miłości. Przychodzi mi na myśl to pytanie, jakie postawił Bóg Ojciec Kainowi, który z zawiści zamordował swego brata: «Kainie, gdzie jest twój brat?» I dzisiaj możemy usłyszeć ten głos: to nasz Bóg Ojciec opłakuje to nasze szaleństwo i zwraca się do nas wszystkich: «Gdzie jest twój brat?»; zwraca się możnych tej ziemi: «Gdzie jest wasz brat? Coście uczynili?».

Na zakończenie papieskiej Mszy z weteranami i rodzinami poległych żołnierzy odmówiono modlitwę Jana Pawła II za Włochy z 1994 r.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11