Modlitwa dla papieża Franciszka

W kierowaniu Kościołem powszechnym papieżowi Franciszkowi potrzebne jest modlitewne wsparcie, a tego udziela mu doskonale Benedykt XVI. Podkreślił to w swoim komentarzu na łamach bezpłatnej gazety „Heute” kard. Christoph Schönborn.

 Według arcybiskupa Wiednia, przed papieżem Franciszkiem stoją ogromne zadania. „Jak dobrze, że teraz ma wsparcie w osobie swego poprzednika, a dwóch papieży wcale nie jest za dużo” - napisał kard. Schönborn.

W związku z tym przypomniał dwa ważne momenty: serdeczną wizytę nowego papieża u papieża seniora w Castel Gandolfo, podczas której papież Franciszek zapewnił: „Jesteśmy braćmi!” oraz słowa Benedykta XVI, że resztę swego życia pragnie poświęcić przede wszystkim modlitwie.

„Jestem przekonany, że on to już robi” - napisał kard. Schönborn i powrócił myślami do konklawe, podczas którego odnosił wrażenie, że Benedykt towarzyszy modlitwą kardynałom wybierającym jego następcę. „Teraz, w ciszy Ogrodów Watykańskich, Benedykt XVI będzie czynił to, co w tej chwili jest najważniejsze, a mianowicie będzie wspierał modlitwą swego następcę, Kościół i cały świat” - stwierdził przewodniczący episkopatu Austrii.

Ufa on, że „papież Benedykt daje tym samym ważne przesłanie naszym czasom. Często bowiem wydaje się nam, że wszystko możemy i musimy mieć pod kontrolą. Ale bez modlitwy, bez prośby o Bożą pomoc, nasze działania często okazują się próżne i pozbawione sensu”.
 

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7