Prezydent Libanu w Watykanie

O „delikatnej sytuacji chrześcijan” na Bliskim Wschodzie i o losie syryjskich uchodźców mówiono podczas wizyty prezydenta Libanu Michela Sleimana w Watykanie. Najpierw przyjął go papież Franciszek, następnie zaś szef państwa spotkał się z sekretarzem stanu, kard. Tarcisio Bertone.

Omówiono sytuację w Libanie, podkreślając znaczenie dialogu i współpracy między członkami różnych wspólnot etnicznych i religijnych - „które tworzą społeczeństwo i stanowią jego bogactwo” - dla dobra wspólnego, rozwoju i stabilności państwa. W tym kontekście złożono najlepsze życzenia sformowania nowego rządu, który będzie musiał stawić czoło poważnym wyzwaniom krajowym i międzynarodowym.

Gdy chodzi o sytuację w regionie, zwrócono szczególną uwagę na konflikt w Syrii, wyrażając zaniepokojenie „ogromną liczbą uchodźców” z tego kraju, którzy szukają schronienia w Libanie i innych państwach sąsiednich. Wezwano wspólnotę międzynarodową do zwiększenia pomocy humanitarnej dla nich i dla „całej cierpiącej ludności” Syrii. Wyrażono także życzenie „szybkiego i pożytecznego wznowienia negocjacji między Izraelczykami i Palestyńczykami, coraz bardziej koniecznych dla pokoju i stabilizacji w regionie”.

Wspomniano też o delikatnej sytuacji chrześcijan na całym Bliskim Wschodzie i o znaczącym wkładzie, jaki mogą oni wnieść w świetle posynodalnej adhortacji apostolskiej „Ecclesia in Medio Oriente”, która stanowi ważny punkt odniesienia dla wspólnot katolickich i społeczeństw regionu - głosi komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11