Aktor z "Cristiady" na premierze w Rzeszowie

W niedzielę, 7 kwietnia w Rzeszowie odbyła się ogólnopolska premiera filmu "Cristiada” z udziałem aktora Eduardo Verastegui. Film opowiada o powstaniu meksykańskich katolików nazywanym cristiada przeciwko ateistycznej tyranii rewolucyjnych władz Meksyku w latach 1926-1929. Na premierze obecny był aktor Eduardo Verastegui. Zdj. Jacek Kotula.

To najdroższa produkcja w historii meksykańskiego kina . Wydarzenia przedstawione w "Cristiadzie" są nieznane szerszej publiczności ale bardzo istotne. Kościół w Meksyku jest prześladowany od ponad 150 lat.

Eduardo Veastegui przez prawie 2 godziny opowiadał o swoim życiu i wierze. "Dzięki aktorstwu i piosenkarstwu zyskałem popularność. Zdałem sobie jednak sprawę, że czuję jakąś pustkę i pytałem dlaczego tak jest. Pomimo sukcesu nie byłem szczęśliwy, więc postanowiłem zmienić swoje życie. Obiecałem Bogu, że nie będę angażować się w przedsięwzięcia, które uderzają w wartości chrześcijańskie” – opowiadał podczas spotkania Rzeszowa Eduardo Verastegui.

"Czytam książki, by pogłębić wiarę. Codziennie biorę udział w Mszy świętej i odmawiam różaniec - powiedział aktor podczas pobytu w Rzeszowie.

Gwiazdor założył organizację Mantle of Guadalupe (Płaszcz z Guadalupe), która buduje największą w USA klinikę dla kobiet, broniącą życia. Wcześniej, dzięki wysiłkom artysty, w Kalifornii powstał ośrodek pomagający kobietom w ciąży wysokiego ryzyka oraz tym, które rozważają dokonanie aborcji.

Do zaangażowania się w sprawy pro-life doszło po wizycie w klinice aborcyjnej, gdzie większość „pacjentek” stanowiły latynoskie kobiety. Zagrał w słynnym filmie "Bella” i jak sam twierdzi "po tym filmie otrzymał ponad tysiąc listów i maili potwierdzających, że dziewczyny zdecydowały się na zmianę decyzji odnośnie aborcji i urodzenie dzieci”.

Verastegui w Rzeszowie podkreślał, że "największym przyjacielem Meksyku jest i pozostanie Jan Paweł II.”

Osoby, które powiedziały imię papieża po hiszpańsku otrzymały bezpłatne wejściówki na film. Przed projekcją Eduardo opowiadał historię Anacleta Floresa, którego postać grał w "Cristiadzie”. Wezwał także publiczność okrzykiem "Viva Christo Rey!” (Niech Żyje Chrystus Król) do mężnego wyznawania wiary.

Cała sala odpowiedziała głośno trzy razy "Viva!”. Verastegui podsumował spotkanie: „Kim jesteś, jeśli nie stajesz w obronie tego w co wierzysz?”. Aktor podczas dwudniowego pobytu w Polsce odwiedził Jasną Górę, Łagiewniki i Rzeszów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6