"Trwajcie mocni w wierze"

Kilkaset osób wzięło udział w Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Ludzi Pracy, która wyruszyła w piątek sprzed grobu ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

Podniesiony z grobu ks. Popiełuszki pięciometrowej wysokości krzyż ulicami Żoliborza do kolejnych stacji Drogi Krzyżowej nieśli m.in.: hutnicy, górnicy, żołnierze, policjanci, strażnicy miejscy, kolejarze, samorządowcy i parlamentarzyści, pracownicy służby zdrowia, związkowcy z Solidarności i harcerze.

Hasłem tegorocznej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy są słowa: "Trwajcie mocni w wierze".

Proboszcz żoliborskiej parafii ks. prałat Tadeusz Bożełko, nawiązując do hasła tegorocznej Drogi Krzyżowej podkreślił, że "ktokolwiek idzie za Chrystusem, doskonałym człowiekiem, sam również staje się w pełni człowiekiem".

"Będziemy się modlić wspólnie, aby Polska szła drogą swych przeznaczeń, wypisanych na kartach historii. Aby w sercach jej mieszkańców wzrastała wiara i wzajemna miłość" - mówił ks. Bożełko.

Podczas nabożeństwa, które rozpoczęło się przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, modlono się m.in. o "życie w prawdzie i miłości dla wszystkich" oraz o "Boże błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, wzywając wstawiennictwa bł. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i innych patronów".

Wielu uczestników Drogi Krzyżowej trzymało zapalone lampiony i świece. Niesiony krzyż poprzedzali harcerze z pochodniami i górnicza orkiestra. Na zakończenie krzyż złożono na grobie ks. Popiełuszki.

Uczestnicy Drogi Krzyżowej modlili się także w intencji władz stolicy i wszystkich piastujących urzędy publiczne, "aby zawsze kierowali się dobrem człowieka".

Droga Krzyżowa Ludzi Pracy odbyła się na ulicach Żoliborza po raz trzynasty. Poprzedziła ją msza św. w intencji ludzi pracy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9