Karmelici bosi w Avili

W spotkaniu formatorów karmelitów bosych uczestniczyło ponad 40 zakonników z dziesięciu krajów.

Przybyli głównie z państw europejskich, w tym także z Polski. Wśród zaproszonych gości znalazł się przełożony generalny zakonu o. Saverio Cannistrá OCD.

Spotkanie, które odbyło się na Uniwersytecie Mistyki, było poświęcone formacji karmelitańskiej w oparciu o trzy cnoty, o których św. Teresa z Avili pisze w swoim dziele „Droga doskonałości”. Chodzi o miłość wzajemną, wyrzeczenie – rozumiane jako wychowanie do wolności – oraz pokorę, którą św. Teresa wyjaśnia jako wychowanie do prawdy. Uczestnicy mogli się podzielić własnymi doświadczeniami oraz zapoznać z wyzwaniami, jakie pojawiają się aktualnie w Europie i mają wpływ na formację młodych karmelitów. Ważnym elementem programu było zapoznanie się z przygotowaniami do 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa.

W spotkaniu, które zorganizowała Konferencja Prowincjałów, wzięło udział ponad 40 karmelitów z dziesięciu krajów, m.in. z Hiszpanii, Francji, Włoch i Węgier, a także z Libanu i Egiptu. Polskę reprezentowali ojcowie: Tadeusz Florek i Piotr Jackowski z krakowskiej prowincji karmelitów bosych oraz Jakub Kamiński z prowincji warszawskiej.

„Był to kurs formacyjny dla formatorów – mówi o. Tadeusz Florek, rektor WSD Karmelitów Bosych w Krakowie. – Ubogacające były spotkania w grupach, na których mogliśmy podzielić się doświadczeniami. Ponadto zostało zaplanowane spotkanie dla ok. 60 studentów karmelitańskich, które odbędzie się w Bukareszcie. Sądzę, że warto organizować takie spotkania, ponieważ możemy się poznać i wzajemnie sobie pomóc”.

«« | « | 1 | » | »»
 • Savonarola
  03.02.2013 23:58
  Karmelici ...bosi? Biedacy,to im sie nie pozwala butow ubierac? Sa tez trzewiczkowi.Ci z kolei juz zima w butach chodza.Mlodych to pewnie nie pociagnie,ale taka widocznie tradycja.Kosciol w zasadzie jest bogaty,ale potrzebni sa i tacy asceci,aby wizerunek Kosciola nieco zubozyc i przyblizyc do symbolu stajenki i sianka na ktorym urodzil sie Pan Jezus.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7