Ali Agca znowu składa fałszywe zeznania

Watykański rzecznik oświadczył, że skonfrontował główne treści książki ze świadkami wydarzeń, o których opowiada Agca, przede wszystkim z kard. Stanisławem Dziwiszem, który towarzyszył Janowi Pawłowi II w czasie wizyty u jego niedoszłego zabójcy i słyszał, o czym rozmawiali.

Ali Agca znowu składa fałszywe zeznania – zapewnia ks. Federico Lombardi SJ, odnosząc się do kolejnej autobiografii zamachowca, która wczoraj trafiła do włoskich księgarń. Watykański rzecznik oświadczył, że skonfrontował główne treści książki ze świadkami wydarzeń, o których opowiada Agca, przede wszystkim z kard. Stanisławem Dziwiszem, który towarzyszył Janowi Pawłowi II w czasie wizyty u jego niedoszłego zabójcy i słyszał, o czym rozmawiali.

Ks. Lombardi rozmawiał też z Benedyktem XVI na temat listów, które miał on rzekomo wysyłać do Agcy jeszcze jako kardynał. Papież zapewnił, że żadnej korespondencji z nim nie prowadził. Watykański rzecznik zapewnia zatem, że kolejne wyznania zamachowca nie są warte uwagi. Ich jedynym celem jest łatwy sukces wydawniczy, na który liczy zarówno turecki terrorysta, jak i anonimowy pisarz, który zredagował jego wymysły

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7