Ekumeniczne obrady ws. imigrantów

O problemach imigrantów w Stanach Zjednoczonych obradują przedstawiciele 43 tamtejszych wyznań chrześcijańskich, w tym też katolików.

W Austin, stolicy stanu Teksas, dobiega końca doroczne spotkanie organizacji Chrześcijańskie Kościoły Razem (Christian Churches Together), najszerszego gremium wyznawców Chrystusa w USA.

Planuje się ogłoszenie wspólnej ekumenicznej deklaracji na temat godności, praw i cierpienia imigrantów. Chrześcijanie Stanów Zjednoczonych postulują umożliwienie otrzymania obywatelstwa ludziom przebywającym tam nielegalnie, łączenie rozdzielonych rodzin, jak też walkę z „handlem żywym towarem”. Już w poprzednich latach organizacja Chrześcijańskie Kościoły Razem wydała podobne oświadczenia o tematyce społecznej, mianowicie o ubóstwie i o rasizmie.

Obecne obrady tej organizacji rozpoczęły się podpisaniem i ogłoszeniem innego dokumentu, wspólnego dla pięciu spośród wyznań do niej należących. Jest to wzajemne uznanie ważności sakramentu chrztu udzielanego przez katolików i cztery amerykańskie Kościoły tradycji reformowanej, czyli kalwińskiej, mianowicie Kościół Reformowany w Ameryce, Chrześcijański Kościół Reformowany w Ameryce Północnej, Kościół Prezbiteriański i Zjednoczony Kościół Chrystusa.

Porozumienie jest owocem sześciu lat dialogu. Konferencja episkopatu USA ratyfikowała je już przed dwoma laty. Aktu podpisania i ogłoszenia dokumentu dokonano 29 stycznia na ekumenicznym nabożeństwie w katolickiej katedrze w Austin.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7