Papież o radości

Wierze Maryi, zachęcającej chrześcijan do życia tą samą pokorą i posłuszeństwem wiary, poświęcił Benedykt XVI swą katechezę podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, ostatniej przed uroczystością Bożego Narodzenia.

Papież przypomniał, że Najświętsza Maryja Panna zajmuje szczególne miejsce w rozważaniach adwentowych. Nawiązując do tajemnicy Zwiastowania zaznaczył, iż w pozdrowieniu anioła zawarta jest zachęta do głębokiej radości.

Przeczytaj pełną treść papieskiej katechezy

TŁUMACZENIE:

„Do głębokiej radości, zapowiadającej kres smutku, obecnego w świecie w obliczu ograniczoności życia, cierpienia, śmierci, nikczemności, ciemności zła które zdaje się przesłaniać światło Bożej dobroci. Jest to pozdrowienie, które oznacza początek Ewangelii, Dobrej Nowiny.”

Ojciec Święty dodał, że powodem radości Maryi jest fakt, że w niej spełnia się oczekiwanie na ostateczne przyjście Boga, w niej zamieszkuje żywy Bóg.

TŁUMACZENIE:

"Żyje ona w pełni relacją i w relacji z Panem. Przyjmuje postawę zasłuchania, uważając, aby rozpoznawać znaki Boga na drodze swego ludu. Jest włączona w historię wiary i nadziei w Boże obietnice, stanowiącej istotę jej życia. Jest w sposób wolny poddana otrzymanemu słowu, woli Bożej w posłuszeństwie wiary.”

Benedykt XVI zauważył, że zgoda Maryi na wolę Bożą, w posłuszeństwie wiary, powtarza się przez całe jej życie, aż do chwili najtrudniejszej, do momentu krzyża. Ojciec Święty dodał, że nie inaczej jest na drodze wiary każdego z nas: napotyka ona chwile światła, ale napotyka też przejścia, w których Bóg wydaje się nieobecny.

TŁUMACZENIE:

„Ale im bardziej otwieramy się na Boga, przyjmujemy dar wiary, w Nim całkowicie pokładamy nasze zaufanie - jak Abraham i Maryja - tym bardziej czyni On nas zdolnymi, ze swoją obecnością, by każdą sytuację życiową przeżywać w pokoju, będąc pewnymi Jego wierności i Jego miłości.”

W obliczu zbliżającego się Bożego Narodzenia Benedykt XVI zachęcił chrześcijan, by żyli tą samą pokorą i posłuszeństwem wiary. Jak zauważył papież „wszechmoc Boga, także w naszym życiu, działa za pomocą często cichej siły prawdy i miłości. Tak więc wiara nam mówi, że bezbronna moc tego Dziecięcia zwycięża ostatecznie zgiełk mocarstw świata”.

Od dziewicy Maryi uczmy się posłuszeństwa woli Boga i słuchania Jego Słowa - zachęcał Benedykt XVI pozdrawiając Polaków.

Według danych Prefektury Domu Papieskiego w auli Pawła VI zgromadziło się dzisiaj około 4 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5