Watykan: 1 mln dolarów pomocy dla Syryjczyków

Benedykt XVI zaapelował w środę do społeczności międzynarodowej, by uczyniła wszystko w celu rozwiązania konfliktu w Syrii zanim - podkreślił - "będzie za późno". Podróż watykańskiej delegacji do tego kraju odwołano.

Na zakończenie audiencji generalnej w Watykanie papież powiedział: "Nadal śledzę z wielkim niepokojem tragiczną przemoc w Syrii, gdzie nie milknie szczęk oręża i codziennie wzrasta liczba ofiar oraz olbrzymie cierpienie ludzi, zwłaszcza tych, którzy musieli opuścić swoje domy".

"By wyrazić solidarność moją i całego Kościoła z ludnością Syrii oraz duchową bliskość ze wspólnotami chrześcijańskimi kraju, pragnąłem wysłać delegację ojców synodalnych do Damaszku"- podkreślił Benedykt XVI, przywołując przedstawioną w październiku inicjatywę. "Niestety różne okoliczności i wydarzenia uniemożliwiły tę inicjatywę w wybranym trybie" - podkreślił.

Ogłosił następnie, że w zaistniałej sytuacji powierzył specjalną misję przewodniczącemu charytatywnej Papieskiej Rady Cor Unum kardynałowi Robertowi Sarahowi, który udał się do sąsiedniego Libanu. Spotka się tam z duszpasterzami i wiernymi Kościołów z Syrii oraz z uchodźcami. Watykański hierarcha będzie też przewodniczył spotkaniu koordynacyjnemu katolickich instytucji charytatywnych, do których Stolica Apostolska zwróciła się z prośbą o zaangażowanie na rzecz ludności syryjskiej.

"Wznosząc modlitwę do Boga, ponawiam apel do stron konfliktu oraz tych, którzy mają na sercu dobro Syrii, aby nie szczędzili wysiłków w poszukiwaniu pokoju i podążali poprzez dialog drogami prowadzącymi do sprawiedliwej koegzystencji w perspektywie właściwego politycznego rozwiązania konfliktu" - mówił Benedykt XVI.

Apel zakończył słowami: "Musimy zrobić wszystko, co możliwe, zanim będzie za późno".

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi poinformował, że kardynał Sarah podczas spotkań w Libanie przekaże na rzecz ludności syryjskiej pomoc w wysokości 1 miliona dolarów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8