Zaduszki misyjne w Poznaniu

Wieczór modlitewny poświęcony misjonarzom, którzy zginęli w ostatnim czasie na całym świecie odbył się w parafii pw. Maryi Królowej przy Rynku Wildeckim w Poznaniu. Zaduszki przypomniały najbardziej narażonych dziś na prześladowania misjonarzy, podejmujących służbę na wszystkich krańcach świata.

Pretekstem do modlitwy stały się słowa papieża Benedykta XVI, że podobnie jak w czasach starożytnych wielu chrześcijan w różnych częściach świata jest dziś narażonych na prześladowania, czasem aż po męczeństwo. W ramach zaduszek był czas na adorację Najświętszego Sakramentum, modlitwę uwielbienia, czytanie Pisma Świętego, modlitwę za misjonarzy ze wszystkich kontynentów, podczas której zaprezentowano krótkie informacje o misjach.

Jak wyjaśnia KAI ks. Szymon Stułkowski z Akademickiego Koła Misjologicznego, zaduszki misyjne stały się okazją do poznania historii misjonarzy oraz do modlitwy za ich dusze. Polski Kościół wysyła obecnie ponad dwa tysiące misjonarzy pracujących w około stu krajach misyjnych. Modlitwę zorganizowała wraz z innymi poznańskimi środowiskami misyjnymi Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie.

Watykańska Agencja Fides rokrocznie publikuje listę osób pracujących w duszpasterstwie, które zostały zamordowane w czasie danego roku. W roku 2011 na całym świecie zostało zamordowanych 26 osób pracujących w duszpasterstwie (jedna więcej niż w roku ubiegłym): 18 kapłanów, 4 siostry zakonne, 4 osoby świeckie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6