Watykan odkrywa karty...

Fragmenty książki Benedykta XVI "Dzieciństwo Jezusa", która ukaże się przed Bożym Narodzeniem, zamieścił we wtorek dziennik "L'Osservatore Romano". Prezentacja tomu odbędzie się na rozpoczynających się w środę Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie nad Menem.

Watykańska gazeta poinformowała, że prowadzone są rozmowy z wydawcami z 32 krajów w sprawie tłumaczeń, z oryginału niemieckiego, na dwadzieścia języków, m.in. na francuski, angielski, hiszpański, polski i portugalski.

To trzeci tom trylogii "Jezus z Nazaretu". W 2007 roku ukazała się pierwsza część "Od chrztu w Jordanie do Przemienienia", a w 2011 r. druga - "Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania" .W opublikowanym w całości na łamach "L'Osservatore Romano" wstępie papież napisał: "Nareszcie mogę przekazać w ręce czytelników książeczkę, którą od dawna obiecywałem, na temat opowiadań o dzieciństwie Jezusa. Nie jest to trzeci tom, ale małe wprowadzenie do dwóch poprzednich książek o postaci i przesłaniu Jezusa z Nazaretu".

"Mam nadzieję, że ta książeczka, mimo swoich ograniczeń, pomoże wielu osobom w drodze do Jezusa i z Nim" - podkreślił Benedykt XVI.

Gazeta przytoczyła też między innymi następujący fragment papieskich rozważań: "Jezus urodził się w epoce, którą można precyzyjnie określić(...) Jezus nie urodził się i pojawił na scenie publicznej w nieokreślonym, mitycznym momencie +dawno temu+. Należy do epoki, która ma dokładne daty, i do precyzyjnie wskazanego miejsca geograficznego".

Papież napisał również: "Maryja zawinęła dziecko w pieluszki. Bez cienia sentymentalizmu możemy sobie wyobrazić, z jak wielką miłością Maryja oczekiwała na swoją godzinę, jak przygotowywała się do narodzin swego Syna".

"Dziecko szczelnie owinięte pieluszkami jawi się jako wczesna zapowiedź godziny Jego śmierci: od początku jest On złożony w ofierze" - dodał Benedykt XVI.

Pracę nad książką papież zakończył w sierpniu podczas letniego wypoczynku w Castel Gandolfo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9