Kard. Ouellet: Czekam na Pięćdziesiątnicę

Synod, jeśli ma być skuteczny, musi się stać dla nas nową Pięćdziesiątnicą – uważa kard. Marc Ouellet, prefekt Kongregacji ds. Biskupów. Zgromadzenie synodalne o nowej ewangelizacji rozpocznie się już w najbliższą niedzielę.

Kard. Ouellet, jeszcze jako arcybiskup Quebeku, był relatorem poprzedniej sesji Synodu o Słowie Bożym. Od aktualnego zgromadzenia oczekuje, że skłoni on Kościół, by bardziej skupił się na Chrystusie.

„Musimy oprzeć nasze nauczanie etyczne na fundamencie, czyli Chrystusie – powiedział Radiu Watykańskiemu kanadyjski purpurat. – Nowa ewangelizacja to przede wszystkim spotkanie z Chrystusem, osobiste doświadczenie Chrystusa. Kiedy ta relacja z Chrystusem przestaje być żywa, wszystko w Kościele staje się problematyczne. Bo brak nam fundamentu” – powiedział kard. Ouellet.

Wyraził on również nadzieję, że właśnie tym zajmie się Synod. „Zbyt często bowiem zakłada się z góry istnienie tej żywej i osobistej relacji z Bogiem. Tymczasem zazwyczaj potrzebuje ona odrodzenia – wyjaśnił szef watykańskiej kongregacji. – Mam nadzieję, że Synod rozbudzi w nas troskę o wiarę nie tylko tych, którzy ją zatracili, ale również o naszą własną wiarę. Ponieważ skuteczność ewangelizatora zależy od jakości jego relacji z Bogiem. Dlatego przyszły Synod musi być silnym doświadczeniem Pięćdziesiątnicy, czyli zesłania Ducha Świętego. Tylko Duch może w nas odrodzić czystość i głębię wiary, a także odwagę jej głoszenia” – oświadczył prefekt Kongregacji ds. Biskupów.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7