Świat się wstawi?

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej wyraził satysfakcję ze zwolnienia pakistańskiej nastolatki oskarżonej o bluźnierstwo. Z drugiej strony wskazał, że cała sprawa jest wyrazem panującego w Pakistanie bezprawia.

Wczoraj Rimsha Masih opuściła więzienie w Rawalpindi, w którym przebywała od trzech tygodni. Jak poinformował minister ds. harmonii narodowej i mniejszości Paul Bhatti, „została ona przewieziona w bezpieczne miejsce, gdzie pozostanie wraz z rodziną”.

Przypadek Rimshy Masih przypomniał światu o prześladowaniu chrześcijan w Pakistanie w imię rzekomej obrony przed bluźnierstwem – uważa abp Silvano Tomasi, przedstawiciel Watykanu przy genewskich agendach ONZ. W rozmowie z Radiem Watykańskim podkreślił on, że Pakistan łamie w tym względzie prawo międzynarodowe oraz narusza podstawowe prawa człowieka. Przypadek Rimshy Masih był tym bardziej skandaliczny, że obwiniona została osoba nieletnia i upośledzona. Zdaniem watykańskiego dyplomaty, wspólnota międzynarodowa powinna się ująć za chrześcijanami, którzy najczęściej padają ofiarą walki z rzekomymi bluźniercami.

„Sytuacja mniejszości religijnych, a przede wszystkim chrześcijan w Pakistanie jest problematyczna – stwierdził abp Tomasi. – Ustawa o bluźnierstwie to narzędzie, które służy w istocie do oczyszczania kraju z chrześcijan. Przypadek Rimshy powinien być dla nas ostrzeżeniem. Trzeba postawić też kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim, czego nauczają w tym kraju szkoły koraniczne, które w większości są zdominowane przez islamistów wykluczających wszelki dialog i tolerancję. Miejscowe władze muszą podjąć wielkie starania, by kształtować nową mentalność. W tym konkretnym przypadku światowa opinia publiczna wypowiedziała się w sposób bardzo jednoznaczny w obronie nieletniej i upośledzonej osoby. W ten sposób możemy pomóc rządowi i władzom lokalnym w Pakistanie, aby bardziej zdecydowanie broniły praw wszystkich mieszkańców kraju, nie dzieląc ich na obywateli pierwszej i drugiej kategorii ze względu na ich przynależność religijną”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11