Nie szkodzić - to za mało

Odwiedzają chorych, prowadzą świetlice przy parafiach, dofinansowują wyjazdy wakacyjne dla dzieci i organizują dla nich spotkania okolicznościowe, opłacają obiady w szkole, a ubogich wspierają darami, zarówno żywnością, opałem na zimę, jak i potrzebnymi sprzętami...

Reklama

Postawili na dobro

– W naszej parafii nie ma skrajnej biedy. Funkcjonują rodziny wielopokoleniowe wzajemnie się wspierające. Jednak nie brakuje osób, które z różnych przyczyn mają trudniejszą sytuację w domu – opowiada Ewa Bugla z parafii w Rogach, gdzie Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego liczy blisko 30 osób. – W ubiegłym roku najmłodszych z trudnych środowisk zaprosiliśmy m.in. na tradycyjną wigilię, by pokazać im, jak ten wieczór przeżywany jest w rodzinach. Każdego roku organizujemy spotkanie dla 100 chorych, a na co dzień służymy w parafii i pomagamy siostrom – dopowiada pani Ewa. – Każda wspólnota raz w miesiącu ma spotkanie modlitewno-formacyjne prowadzone przez  przewodniczącego i siostrę asystentkę. Natomiast w ciągu roku organizujemy również spotkania formacyjne i rekolekcje w domach prowincjalnych w Leśnicy i w Katowicach – wyjaśnia s. Janina Kroker, asystentka stowarzyszenia w prowincji opolskiej. Oprócz tego poszczególne wspólnoty, zwłaszcza te sąsiadujące ze sobą, organizują m.in. wspólne wyjazdy pielgrzymkowe. Wydawany jest biuletyn informacyjny „Apostoł Miłosierdzia”, a w ostatnim czasie odbyła się peregrynacja obrazu i relikwii bł. Edmunda, co było związane z przygotowaniami do jubileuszu 10-lecia istnienia stowarzyszenia.

Świętowali na Gorze św. Anny

Mszy św. dziękczynnej w annogórskiej bazylice 16 czerwca przewodniczył bp Paweł Stobrawa z diecezji opolskiej. Członkowie stowarzyszenia przyjechali z różnych stron Polski właśnie w to miejsce. – Góra św. Anny była bliska bł. Edmundowi, również droga z Poręby pod górę była mu dobrze znana – przypominał gwardian klasztoru franciszkanów o. Błażej Kurowski, gospodarz miejsca. – Swoją działalnością i swoją postawą wpisujecie się w grono osób, które przejęły się Chrystusowym nauczaniem – mówił w kazaniu bp Stobrawa, podkreślając, że warto podjąć ten wysiłek na fundamencie wiary. Natomiast s. Stella Kuś poinformowała, że abp Wiktor Skworc mianował ks. Jerzego Walisko, proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Środowiska Naturalnego w Bujakowie, asystentem kościelnym Rodziny bł. Edmunda. Bojanowskiego.

Członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego

Aleksandra Słysz, Sośnica

Moja koleżanka, która należy do Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, namówiła mnie i trzy lata temu też wstąpiłam. Nie żałuję, bo bardzo mi się podoba. Szczególnie cenię sobie spotkania lectio divina do niedzielnej Ewangelii, które prowadzi ks. Franciszek Koenig przed naszymi comiesięcznymi spotkaniami. A życiorys bł. Edmunda jest taki, że chyba każdy człowiek chciałby iść jego śladem. Był serdecznie dobrym człowiekiem – to najważniejsze. Jest nas w rodzinie ponad 20 osób z dwóch parafii w Sośnicy. Wspólnota zajmuje się m.in. pomocą dzieciom i opieką nad grobami na naszym cmentarzu. Raz w miesiącu mamy adorację Najświętszego Sakramentu w klasztorze sióstr służebniczek. Wyjeżdżamy też razem na rekolekcje do Leśnicy i innych miejscowości. To jest coś pięknego.

Janina Szurgot, Sośnica

Jestem członkiem Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego od 13 czerwca tego roku. W tym dniu miałam zaprzysiężenie w Leśnicy. Wstąpiłam do rodziny, bo chciałabym pomagać ludziom, przede wszystkim modlitwą, ale jeżeli będzie taka potrzeba to też w jakiś inny sposób. Rodzinę przybliżyły mi moje koleżanki. Jedna drugiej przekazuje jej ideę.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Reklama