Profesjonalista doradcą Watykanu

Sekretariat stanu Stolicy Apostolskiej powołał 52-letniego Grega Burke`a, członka Opus Dei na doradcę ds. strategii komunikacyjnej.

Amerykański dziennikarz zostanie medialnym doradcą Watykanu. Sekretariat stanu Stolicy Apostolskiej powołał 52-letniego Grega Burke`a, członka Opus Dei i dziennikarza amerykańskiej stacji "Fox News" na doradcę ds. strategii komunikacyjnej. Informację tę potwierdził rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi w rozmowie z włoską agencją Ansa.
Otrzyma on własne biuro w sekretariacie stanu Stolicy Apostolskiej i będzie odpowiedzialny za koordynowanie strategii informacyjnej między sekretariatem a watykańskim biurem prasowym. W tym kontekście będzie ściśle współpracował z rzecznikiem Watykanu. Jak na razie nie wiadomo, kiedy nowy doradca rozpocznie pracę.

Burke był także przez wiele lat watykańskim korespondentem amerykańskiego magazynu „Time“. Jak donosi Anasa powołując się na ks. Lombardiego Burke będzie pełnił w watykańskiej administracji nową rolę porównywalną z funkcją rzecznika rządu.

Tymczasem Andrea Tornelli komentuje nominację amerykańskiego dziennikarza na łamach portalu vaticaninsider. Watykanista podkreśla, że zadaniem mianowanego doradcy medialnego będzie zapobieganie „strzałom do własnej bramki”, jakie zdarzały się dotychczas w polityce informacyjnej Watykanu.
Tornielli cytuje słowa rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardiego, który w udzielonym przed dwoma laty wywiadzie dla BBC nie krył, że o linii informacyjnej Biura Prasowego decyduje Sekretariat Stanu, z którego otrzymuje on wskazania, zaś sam usiłuje jak najlepiej przekazać tę linię. „Nikt nie powierzył mi zadania koordynowania strategii medialnej Stolicy Apostolskiej” - powiedział przed dwoma laty włoski jezuita.

W tej sytuacji mianowanie „doradcy do spraw przekazu”, w osobie byłego korespondenta „The Time”, a obecnie „Fox News” jest oczekiwaną od dawna zmianą jakościową i wskazuje, że Sekretariat Stanu właściwie rozumie potrzebę przeciwdziałania różnego rodzaju „kryzysom medialnym”. Jak stwierdził ks. Lombardi zadaniem doradcy medialnego będzie zwrócenie uwagi na kwestie komunikacji w pracy Sekretariatu Stanu oraz troska o relacje z Biurem Prasowy a także innymi instytucjami medialnymi Stolicy Apostolskiej (Radio Watykańskie, Watykański Ośrodek Telewizyjny, „L'Osservatore Romano” itd.).

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| WATYKAN

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9