Marsz dla Życia i Rodziny w całej Polsce

Pod hasłem "Rodzina receptą na kryzys" w niedzielę w 49 miastach wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny.

Jednym z pierwszych miast, w których ruszył marsz, była Warszawa. "Idziecie w słusznej sprawie, w trosce o życie i rodzinę. Bez tych dwóch spraw niczego nie zdziałamy w świecie, Europie i Polsce" - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz do uczestników marszu. Według służb porządkowych w marszu w Warszawie uczestniczyło 1200 osób, zdaniem organizatorów było ich 2 tys. Wśród uczestników przeważały młode rodziny z dziećmi. Niesione były transparenty: "Stop aborcji", "Wybieram życie", "Prawo narodzin dla każdego dziecka", "Kibicuj rodzinie".

Marsz rozpoczął się przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Uczestnicy, którym towarzyszyła orkiestra "Pipes and Drums", grająca na dudach szkockich, przeszli na Plac Teatralny; stamtąd pojechali do Wilanowa, gdzie wzięli udział w Mszy św. z okazji Dnia Dziękczynienia przed Świątynią Opatrzności Bożej. Organizatorzy marszu podkreślają, że chcieli zwrócić uwagę na "kondycję rodziny w dobie kryzysu ekonomicznego i moralnego".

Marsze dla Życia i Rodziny odbyły się w niedzielę w 49 polskich miastach. "Są przede wszystkim świętem rodzin - stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, i zarażać innych swoim szczęściem" - napisali w oświadczeniu organizatorzy.

Słowo pozdrowienia do uczestników marszów przekazał za pośrednictwem Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej Benedykt XVI. Papież "zapewnia wszystkich małżonków o pamięci w modlitwie, wypraszając, by w każdej polskiej rodzinie był podtrzymywany żywy płomień wiary, miłości i zgody, jako największe i najbardziej cenne dziedzictwo"

W Białymstoku rozpoczął obchody 20-lecia Archidiecezji i Metropolii Białostockiej. W Katowicach po Mszy św. w katedrze uczestnicy przeszli do Parku Kościuszki. Tam wzięli udział w pikniku rodzinnym pod Wieżą Spadochronową. Z kolei w Bydgoszczy piknik rodzinny kończący Marsz odbył się na Wyspie Młyńskiej.

«« | « | 1 | » | »»
 • luk1407
  03.06.2012 16:42
  Orędzie z serii Ostrzeżenie - otrzymane od Jezusa Chrystusa przez wizjonerkę z Irlandii Marie Bożego Miłosierdzia na temat ABORCJI -----
  Wezwanie do zaprzestania Mordu/Aborcji
  Orędzie nr 27. Otrzymano w czwartek, 16 grudnia 2010 r. o godz. 13:10
  Napisz tak moja córko. Śmierć zadawana niewinnym ofiarom jest jednym z najcięższych grzechów, które człowiek jest w stanie wyrządzić swemu bratu. Jest to najbardziej dotkliwy grzech ciała i sprawia mi ogromny ból. Brak poszanowania, który ludzkość wykazuje dziś w stosunku do ludzkiego życia staje się coraz bardziej widoczny. Życie jest cennym darem Boga. Nikt, żaden człowiek nie ma prawa odbierać życia innemu człowiekowi. Nikt nie ma prawa odbierać życia dziecku, które ciągle ma przed sobą swój pierwszy oddech, który nastąpi w momencie narodzin. Ten grzech jest ohydny i niewybaczalny. Wszystkie dusze pochodzą od Mojego
  Przedwiecznego Ojca i tworzone są w momencie poczęcia. Małe dzieci, niewinne dusze, są mordowane właśnie przez te, które zostały posłane by je karmić i wychowywać – przez ich własne matki, które są odpowiedzialne za to, że ich dzieciom odmówiono prawa do tego, by się narodziły. Dlaczego Moje dzieci stoją z boku i nie reagują? W imię wolności te małe aniołki z Królestwa Mojego Ojca
  są zabierane z tej ziemi przed wyznaczonym im czasem, mimo że otrzymały swoje miejsce na ziemi jako Boże dzieci. Czy te kobiety nie rozumieją że życie, które tak nisko cenią należy do Boga? Te dzieci cierpią. Gdy są mordowane, doświadczają rozdzierającego bólu. I to jest usprawiedliwiane przez Rządy, całe środowisko
  lekarskie i rodziny tych kobiet. Czy nie mają oni wyrzutów sumienia w swoich duszach? Czy nie zdają sobie sprawy z tego, że ich potworny czyn nie rożni sie niczym od tego gdy człowiek zabija drugiego człowieka?
  W zasadzie jest to grzech nawet cięższy, gdyż te dzieci sa bezbronne. Te kobiety muszą prosić o litość jeżeli są winne. Lub prosić o Moje prowadzenie jeżeli rozważają dokonanie aborcji. Jakkolwiek by nie było będą sądzone z tego grzechu. Grzechy ciała są najbardziej obraźliwe w oczach Mojego Ojca. Żadne usprawiedliwienie
  morderstwa nie będzie przyjęte ani przeze Mnie ani przez Mojego Przedwiecznego Ojca. Zbudźcie się teraz Moje dzieci i zrozumcie ze odbieranie życia zaprowadzi sprawcę do wiecznego ognia piekielnego. Nie będzie powrotu z tej otchłani pełnej demonów. Tych samych demonów, które za sprawą Zwodziciela – Szatana – przekonują, że morderstwo, które ona lub on popełniają jest czymś właściwym! Będzie on podstępnie przekonywał matki że na przykład, podejmują ‚odpowiednią decyzję‘. Używając wszystkich podstępów związanych z ludzkim rozumowaniem, sprawi że taka osoba będzie usprawiedliwiać ten czyn, mimo tego, że jest to niewłaściwe. Będzie używał kłamstwa, które mówi, że mordujący ma swoje prawa. Że musi przede wszystkim zadbać o własny interes. W imię praw człowieka promuje się kłamstwo, tak aby postawa gdzie gloryfikuje się prawa matki i jej wolność do prowadzenia takiego życia jakie ona wybierze była podziwiana. Następnie to kłamstwo przekonuje ją, że zamordowanie swojego własnego dziecka jest rzeczą właściwą i odpowiednią. Proszę zrozumcie, że eskalacja ludobójstwa na świecie została zapowiedziana. Jest to jeden z wielu znaków, które mówią o Końcu Czasów. Zatrzymajcie się teraz wszyscy. Słuchajcie. Morderstwo to bardzo poważne przestępstwo. Kto tego dokona, nie będzie zbawiony. Nie ma powrotu. Ci, którzy popełniliście ten okropny grzech, żałujcie. Proście teraz o wybaczenie. Ja poprzez Moje Miłosierdzie wysłucham waszej modlitwy. Możecie i będziecie zbawieni, jeżeli tylko szczerze żałujecie swojego ciężkiego grzechu. Wysłucham was. Przebaczę wam. Ale czas nie działa na waszą korzyść. Wierzący módlcie się wytrwale za te moje zagubione i oddalone dzieci, które zostały zwiedzione przez Zwodziciela i jego sługi, wśród których panuje hierarchia mocy. One, moje dzieci, potrzebują teraz waszych modlitw. Wszyscy musicie bronić prawa człowieka do życia, które to prawo nie może być zmieniane ludzką ręką w żadnych okolicznościach. Módlcie się do Mnie codziennie. Ofiarujcie jakiekolwiek cierpienie jakie macie za te niewinne ofiary.

  Wasz kochający Zbawiciel Jezus Chrystus
 • Krzysztof Rzeszów
  03.06.2012 20:21
  Marsz za życiem który cały czas trwa a któremu nie pozwalają wejść na cyfrowe nadawanie to TV TRWAM
  Podaję poniżej bardzo ważny link.
  Proszę obejrzeć te filmiki i podawać dalej.

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1144285
 • Krzysztof Rzeszów
  03.06.2012 20:42
  Marsz za życiem który cały czas trwa a któremu nie pozwalają wejść na cyfrowe nadawanie to TV TRWAM
  Podaję poniżej bardzo ważny link.
  Proszę obejrzeć te filmiki i podawać dalej.

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1144285
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8