Do codziennego - osobistego i wspólnotowego - czytania Pisma Świętego w rodzinach - zachęcają biskupi polscy w liście pasterskim "Objawienie Boże a objawienie prywatne", który zostanie odczytany w kościołach w Niedzielę Biblijną, 22 kwietnia.
Hierarchowie podkreślają w nim, że "Bóg objawia się poprzez Pismo Święto". Przestrzegają równocześnie, by "nie przeceniać wartości objawień prywatnych, a tym bardziej nie opierać swej wiary na bliżej nieokreślonych wizjach".
U progu Tygodnia Biblijnego, biskupi podkreślają, że słowa Pisma Świętego są skierowane do każdego osobiście. "Dlatego Kościół, poprzez ustanowienie Niedzieli Biblijnej, zaprasza do codziennego - osobistego i wspólnotowego - czytania Pisma Świętego w rodzinach" - czytamy w liście. "Oby Pismo Święte nie było jedną z wielu książek porzuconych na półce!" - apelują biskupi.
Zaznaczają, że "dane ludziom objawienia prywatne nie dodają nic nowego do Objawienia Bożego". Jak czytamy, "udzielane są przez Boga pojedynczym osobom, aby Kościołowi powszechnemu lub wspólnotom lokalnym czy określonym grupom mocniej przypomnieć prawdę już obecną w Piśmie Świętym i Tradycji". Na przykład przez św. Faustynę Pan Jezus przypomniał całemu Kościołowi prawdę o miłosierdziu Boga, objawioną już w Starym i Nowym Testamencie.
Niedziela Biblijna rozpoczyna IV Tydzień Biblijny. Pierwszy odbył się w 2009 roku. Pomysłodawcami Tygodnia Biblijnego jest Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, które powstało w 2005 roku. Działa we wszystkich polskich diecezjach. Jego celem jest pogłębienie zrozumienia i popularyzacja Pisma Świętego oraz kształtowanie duchowości biblijnej w duszpasterstwie, szczególnie w kaznodziejstwie i katechezie oraz w indywidualnej formacji wiernych.
W diecezjach i parafiach na całym świecie jest ogromne zainteresowanie Jubileuszem - uważa
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.