Bracia z ekumenicznej Wspólnoty z Taizé zapraszają ludzi młodych (w wieku 18-35 lat) na kolejne etapy „Pielgrzymki zaufania”. Dwa z nich będą miały miejsce jeszcze w kwietniu w Poznaniu i Lublinie. Jedno – na przełomie kwietnia i maja w stolicy Słowenii – Lublanie.
Spotkanie w Poznaniu odbędzie się w dniach 20 – 22 kwietnia w parafii Nawiedzenia NMP, na Osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej 88. Natomiast w Lublinie w dniach 27 – 29 kwietnia w parafii św. Józefa, ul. Filaretów 7 (osiedle LSM). Obydwa spotkania organizowane są we współpracy z diecezjalnymi duszpasterstwami młodych. Program w obu miastach będzie podobny.
Na cały weekend bracia zapraszają tych wszystkich, którzy są zainteresowani zaangażowaniem się w punktach przygotowań przed kolejnym spotkaniem europejskim, które odbędzie się w Rzymie w dniach od 28 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013 roku. Skierowane jest ono przede wszystkim do osób, które prowadziły już punkty przygotowań oraz te, które chciałyby się włączyć w taką wspólną pracę.
Przewidziane są wspólne modlitwy, specjalne warsztaty, wymiana doświadczeń, spotkanie z jednym z braci z Taizé i z jedną z sióstr urszulanek współpracujących z braćmi. Na całą sobotę zapraszają natomiast tych wszystkich młodych ludzi w wieku 15-30 lat, którzy pragną kontynuować pielgrzymkę zaufania. Zapisy na obydwa spotkania możliwe są na stronie www.taize.fr
Natomiast spotkanie w Lublanie rozpocznie się 28 kwietnia a zakończy 1 maja. Termin zgłoszeń upłynął już 8 kwietnia.
Natomiast przez całe lato bracia zapraszają na tygodniowe spotkania do Taizé. Rozpoczynają się one w niedzielę po południu i trwają do kolejnej niedzieli rana. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.taize.fr.
Zawiera wyraźne stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.