Komunikat Episkopatu ws. katastrofy

Wszyscy jesteśmy poruszeni katastrofą kolejową, do jakiej doszło w sobotę wieczorem pod Szczekocinami. Prosimy o modlitwę w intencji ofiar - napisali w niedzielnym komunikacie członkowie prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

"Prosimy dobrego Boga dla rannych o ulżenie w ich cierpieniach. Modlimy się za tych, którzy zginęli w katastrofie, a także za ich rodziny, przesyłając im słowa serdecznego współczucia" - czytamy w komunikacie podpisanym przez prezydium KEP.

Biskupi wyrazili także "wdzięczność i uznanie wszystkim służbom - zwłaszcza medycznym, ratowniczym i porządkowym, a także wielu ludziom, którzy przygotowywali różne miejsca, nawet szkoły, by przyjąć rannych". "Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ofiar katastrofy kolejowej i polecamy ich miłosierdziu Bożemu" - dodali.

Kard. Stanisław Dziwisz w komunikacie przekazanym w niedzielę wieczorem PAP podkreślił, że z wielkim bólem przyjął wiadomość o tragedii i śmierci niewinnych ludzi w wypadku kolejowym. "Wyrażam swoją głęboką solidarność z rodzinami ofiar, a za zmarłych ofiaruję modlitwę. Niech Pan życia i śmierci przyjmie ich do wspólnoty żyjących na wieki" - napisał metropolita krakowski.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.

 

Oto treść komunikatu:


Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski


Wszyscy jesteśmy poruszeni katastrofą kolejową do jakiej doszło w sobotę wieczorem pod Szczekocinami. Zderzyły się tam dwa pociągi – jadący z Przemyśla do Warszawy Wschodniej oraz podążający w przeciwnym kierunku z Warszawy do Krakowa. Kilkanaście osób straciło życie i liczba ta może się jeszcze zwiększyć. Wiele osób jest rannych.

Prosimy dobrego Boga dla rannych o ulżenie w ich cierpieniach. Modlimy się za tych, którzy zginęli w katastrofie, a także za ich rodziny, przesyłając im słowa serdecznego współczucia. Wyrażamy wdzięczności i uznanie wszystkim służbom – zwłaszcza medycznym, ratowniczym i porządkowym, a także wielu ludziom, którzy przygotowywali różne miejsce, nawet szkoły, by przyjąć rannych.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ofiar katastrofy kolejowej i polecamy ich miłosierdziu Bożemu.


† Józef Michalik
Metropolita Przemyski
Przewodniczący KEP

† Wojciech Polak
Sekretarz Generalny KEP

† Stanisław Gądecki
Zastępca Przewodniczącego KEP


Warszawa, 4. marca 2012 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9