Rosja: Ostrzegają przed wojną

Wysoki przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego protojerej Wsiewołod Czaplin ostrzega przed światowym konfliktem zbrojnym. Co ciekawe, jego tezy współbrzmią z przedwyborczą demagogią Władimira Putina

W opublikowanym dziś artykule rosyjski premier obiecuje wyposażenie armii w najnowocześniejsze rodzaje broni, przewyższające arsenały innych państw.
Oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego ostrzega, że we współczesnym świecie zachodzą procesy, w których Rosja powinna odgrywać aktywną rolę. Jego zdaniem narastające w świecie sprzeczności społeczne i ekonomiczne wcześniej czy później zakończą się działaniami wojennymi na skalę światową. Dlatego Rosja silna, posiadająca nowoczesną armię powinna odstraszyć ewentualnych agresorów i zadbać, aby działania wojenne nie toczyły się na jej terytorium ani nawet w pobliżu jej granic. Według Czaplina Bliski Wschód i Azja Środkowa są obecnie najbardziej zapalnymi miejscami w świecie. Przestrzegł, że rozwój współczesnej cywilizacji może doprowadzić do zniszczenia wielkich aglomeracji miejskich w wyniku nadciągającego konfliktu zbrojnego.

Trudno znaleźć odpowiedź, czy jest to kolejnych głos ks. Czaplina popierający pośrednio Władimira Putina w wyścigu wyborczym, czy rzeczywista ocena sytuacji w świecie. Dziwi trochę fakt, że duchowny wysokiego szczebla namawia do eskalacji zbrojeń.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11