W trudnych chwilach czekają na Ojca

Wystarczy, żeby Benedykt XVI pokazał swoją solidarność z Meksykanami, którzy cierpią z powodu wojny z zorganizowaną przestępczością – przekonuje ambasador tego kraju przy Stolicy Apostolskiej

W rozmowie z agencją Zenit Federico Ling Altamirano zapewnia, że dla Meksykanów ważna już będzie sama obecność Ojca Świętego wśród nich. Kraj, który obecnie jest drugim, pod względem liczby katolików, szczególnie potrzebuje wsparcia swojego pasterza. Prezydent Felipe Calderon wypowiedział wojnę zorganizowanej przestępczości w Meksyku i kartelom narkotykowym. Pochłonęła ona już wiele ofiar – nie tylko wśród przestępców.

Jednak przestępcy też mają swoje rodziny, żony i dzieci, które cierpią po stracie bliskich – zaznacza Federico Ling Altamirano. Dla tych osieroconych rodzin obecność Benedykta XVI będzie bardzo ważna.

Wizyta w Meksyku i na Kubie może też zmienić nieco wizerunek Ojca Świętego – przekonuje ambasador. Obecnie papież – Niemiec jest postrzegany jako konserwatysta, któremu raczej nie jest bliska religijność Maryjna – mocno utrwalona w Meksyku. Ta podróż może obalić ów stereotyp.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9