Jezus was kocha!

Drogie dzieci, Jezus was kocha! – zapewnił Benedykt XVI podczas spotkania z dziećmi w parafii św. Ryty w Kotonu. Zachęcał je do modlitwy, która pozwala Jezusowi napełniać nas Jego miłością.

Wcześniej papież odwiedził znajdujący się przy świątyni Dom „Pokój i Radość”, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości. Sześć zakonnic zajmuje się tam kilkudziesięcioma dziećmi opuszczonymi lub chorymi, w tym także na AIDS. Zapewnia też posiłki niedożywionym dzieciom mieszkającym w okolicy.

Papieskie słowa do dzieci przeczytasz TUTAJ

Na dziedzińcu Domu, na który Ojciec Święty wszedł przez bramę z białych i żółtych balonów, dzieci powitały go tańcem i śpiewem. Benedykt XVI przez dłuższy czas przyglądał się ich występom, które nagrodził oklaskami. Następnie odmówił z nimi modlitwy: „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”, po czym udzielił im błogosławieństwa.

Następnie wraz z nimi przeszedł do kościoła św. Ryty, gdzie zgromadziły się inne dzieci z miasta wraz z opiekunami, łącznie około 800 osób. Idąc przez świątynię witał się z najmłodszymi, całował je i kładł ręce na ich głowach. Zebrani skandowali: „Papież w Beninie – sprawiedliwość”, „Papież w Beninie – pokój w Afryce”, „Papież w Beninie – pojednanie”.

Po śpiewie chóru Działa Misyjnego Dzieci oraz krótkiej modlitwie Ojca Świętego przed Najświętszym Sakramentem, głos zabrał bp René-Marie Ehouzou z Porto Novo, kierujący komisją ds. duszpasterstwa społecznego Konferencji Episkopatu Beninu. Podziękował papieżowi, że zechciał podczas obecnej pielgrzymki spotkać się z dziećmi. Zaznaczył, że jego obecność zaświadcza, iż Kościół jest Rodziną Bożą, w której gromadzą się rodziny i szkołą miłości. Przywołał słowa bł. Jana Pawła II, iż przyszłość społeczeństwa i Kościoła związana jest z rodziną.

Hierarcha zaznaczył, że odwiedzany przez Benedykta XVI dom dziecka prowadzony jest od 26 lat przez założone przez bł. Matkę Teresę siostry Misjonarki Miłości. Podkreślił znaczenie posługi tych zakonnic, zwłaszcza w Afryce, gdzie świadczy ona jak bardzo życie jest traktowane jako wartość fundamentalna, a dziecko przyjmowane jest jako Boży dar.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6